captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: aktyvūs kaimo žmonės patys kuria savo gerovę

Prieš dešimtmetį savo veiklą įregistravusi Raseinių rajono Butkiškės kaimo bendruomenė dabar išsiskiria visoje šalyje. Patys sukūrę projektus, jau įsisavino apie milijoną litų ES ir nacionalinės paramos.
Butkiškės kaimas. butkiske.lt nuotr.
Butkiškės kaimas. butkiske.lt nuotr.

Prieš dešimtmetį savo veiklą įregistravusi Raseinių rajono Butkiškės kaimo bendruomenė dabar išsiskiria visoje šalyje. Patys sukūrę projektus, jau įsisavino apie milijoną litų ES ir nacionalinės paramos. Ne tik gražiai sutvarkyti bendruomenės namai, bet ir leidžiamas laikraštis, bendruomenė turi savo kelių, dabar skiria dėmesį ne tik šventėms organizuoti ir aplinkai tvarkyti, bet ir verslui kurti.

Krakiškis Juozas Meškuotis – tautodailininkas, muzikantas, inžinierius, statybininkas, studijavęs architektūrą. Juozui šį mėnesį sukaks 89-eri. Jis puikiai atsimena pokarį, kai turėdamas vos 22-ejus, buvo areštuotas ir ištremtas 25 metams į Magadano sritį. Lageryje išbuvo 8 metus, vėliau leido išvykti pas tėvus, kurie irgi buvo ištremti į Irkutsko sritį. Grįžęs iš tremties beveik nelegaliai apsigyveno Alytuje, o nuo 1971 m. iki šiol gyvena Krakėse. Čia jis projektavo ir statė kultūros namus su plaukiojimo baseinu, kino teatru, prisidėjo prie senųjų Krakių miestelio pastatų restauravimo. Ne vienas jo rankų darbo paminklas, iškaltas akmenyje ar išskobtas ąžuole, puošia Krakių apylinkes. Pasakodamas savo gyvenimo istoriją jis lyg ir patvirtina, kokie stiprūs žmonės kuria valstybę, po truputį, atkakliai kiekvieną dieną savo darbais.   

Su rubrika „Diena kaime“ kalbės Birutė Banackienė, Vilkaviškio viešosios bibliotekos Bartninkų filialo bibliotekininkė. Gimtajame kaime septintus metus bibliotekoje dirbanti moteris stengiasi suspėti visur: Ji ir mokyklos Tarybos pirmininkė, ir bažnyčios chorui vadovauja, groja vargonais. Pasakodama apie suremontuotas ir naujais baldais apstatytas jaukias bibiliotekos patalpas, užsiminė, kad skaitytojai ateina ne tik knygų ar prie kompiuterių, bet ir į renginius, parodas, kuriems vietos užtenka bibiliotekos fojė. Tiesa, su šeima kaime šalia Bartninkų gyvendama ūkio didesnio neturi, nes nespėja, todėl  tik šuniukus ir katytes po darbų grįžus tereikia prižiūrėti. Pirmadienį Birutė dalyvavo mokyklos-daugiafunkcio centro renginyje, o antradienį buvo numatytas susirinkimas Vilkaviškio viešojoje bibiliotekoje. Koks buvo susirinkimas, kuo dar ypatingas buvo antradienis?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, kovo 11 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close