captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbiai pavasario darbymečiui ruošiasi ramiai

Pirmosios kovo savaitės rodo, kad pavasaris gali būti ankstyvesnis negu įprastai. Augalininksytės ūkių šeimininkai jau intensyviai tvarko techniką, remontuoja ir darbui ruošia žemės dirbimo padargus.

Pirmosios kovo savaitės rodo, kad pavasaris gali būti ankstyvesnis negu įprastai. Augalininksytės ūkių šeimininkai jau intensyviai tvarko techniką, remontuoja ir darbui ruošia žemės dirbimo padargus. Kėdainių rajono Keleriškių kaimo ūkininkai Aivaras Kirsis ir Henrikas Gedraitis dirba kartu ir jau baigia savo techniką paruošti artėjančiam darbymečiui.

Marijampolės rajone, Igliaukoje, gyvenantis agronomas Petras Strolys jau baigia aštuntą dešimtį, bet iki šiol ūkininkauja – valdo beveik 100 ha augalininkystės ūkį, nemažai darbų ir pats dar nuveikia. Įdomi jo ir gyvenimiška patirtis – pokaryje pradėjęs nuo lauko darbininko tapo agronomu, nepriklausė partijai, visuomet svajono apie savarankišką ūkininkavimą savo senelių turėtoje žemėje. Išsipildžiusi svajonė, nelengvas kasdienis darbas užgrūdino, suformavo ne vartotojišką požiūrį į žemę, jos tausojimą siekiant optimalių derlių.

Su rubrika „Diena kaime“ kalbės Birutė Banackienė – Vilkaviškio viešosios bibliotekos Bartninkų filialo bibliotekininkė. Ji, įgijusi pradinio ugdymo pedagogės specialybę, grįžo į gimtąsias vietas. Dabar su šeima gyvena už 6 km esančiame Piliakalnių kaime. Į Bartninkus tenka važinėti kasdien į darbą, taip pat ir sekmadieniais, nes Birutė vargonuoja bažnyčioje ir vadovauja bažnyčios chorui. Ji dar ir Bartninkų mokyklos-daugiafunkcio centro tarybos pirmininkė. Veiklos daug ir įvairios. Koks buvo pirmadienis bibiliotekoje, kaip pavyko renginys mokykloje?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, kovo 10 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...