captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Lietuvos kelio į laisvę metraštininkai

Apie fotografijose užfiksuotą laikotarpį nuo Sąjūdžio mitingų iki rugpjūčio pučo atgarsių Lietuvoje, parodą „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“ pokalbis su Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariais, fotožurnalistais – Zenonu Nekrošiumi ir Virgilijumi Usinavičiumi.
Fotografai Zenonas Nekrošius ir Virgilijus Usinavičius. Lietuvos fotomenininkų sąjungos nuotr.
Fotografai Zenonas Nekrošius ir Virgilijus Usinavičius. Lietuvos fotomenininkų sąjungos nuotr.

Į Lietuvą grįžo ikona tapusi Virgilijaus Usinavičiaus nuotrauka, kurioje įamžinta, kaip kruviną 1991 m. sausio 13-osios naktį sovietų tankas skinasi kelią per Laisvės gynėjus. Apie fotografijose užfiksuotą laikotarpį nuo Sąjūdžio mitingų iki rugpjūčio pučo atgarsių Lietuvoje, parodą „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“ pokalbis su Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariais, fotožurnalistais – Zenonu Nekrošiumi ir V. Usinavičiumi.

Rekonstruotose Vilniaus apskrities A.Mickevičiaus viešosios bibliotekos patalpose duris atvėrė Vaikų biblioteka, įrengta kaip Žinių sodas ir pritaikyta skirtingo amžiaus skaitytojams. „Pirmąjį skaitytojo pažymėjimą pilietis gali turėti vos tik jam išrašytas gimimo liudijimas“, – sako vyriausioji bibliotekininkė Marta Rudytė.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Fizinė drąsa, jeigu ji atribota nuo pilietinės, politinės ir moralinės drąsos, yra menkas dalykas. Drąsa yra nepalyginamai daugiau – tai drąsus protas“. Apie didžiąsias visuomenės vertybes – su rubrika „Požiūris“ filosofo Leonido Donskio komentaras.

Į Lietuvą grįžo ikona tapusi Virgilijaus Usinavičiaus nuotrauka, kurioje įamžinta, kaip kruviną 1991 m. sausio 13-osios naktį sovietų tankas skinasi kelią per Laisvės gynėjus. Prancūzijos agentūra L’Agence France-Presse (AFP) specialiai parodai „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“ nuskenavo nuotraukos negatyvą, kuris pateko į agentūros archyvą, kai Lietuvos fotografai visais įmanomais būdais skleidė žinią apie Lietuvoje vykdomą sovietų terorą ir mūsų šalies žmonių kovą už Nepriklausomybės įtvirtinimą. Apie fotografijose užfiksuotą laikotarpį nuo Sąjūdžio mitingų iki rugpjūčio pučo atgarsių Lietuvoje pokalbis su Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariais, fotožurnalistais – Zenonu Nekrošiumi ir V. Usinavičiumi.

Ved. Karina Metrikytė.                             

„Ryto allegro“ kovo 10 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...