captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie literatę, teatro puoselėtoją Uršulę Radvilienę

Radvilos – lietuvių kilmės didikų giminė, iškilusi XVI a. pradžioje ir vyravusi LDK politiniame ir kultūriniame gyvenime iki XVII a. antrosios pusės, o ir vėliau iki pat XVIII a. pabaigos jos įnašas į Lietuvos ir Lenkijos politiką bei kultūrą tebebuvo svarus. Šioje giminėje garsūs ne tik vyrai.
Uršulė Radvilienė. wikimedia.org nuotr.
Uršulė Radvilienė. wikimedia.org nuotr.

Radvilos – lietuvių kilmės didikų giminė, iškilusi XVI a. pradžioje ir vyravusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politiniame ir kultūriniame gyvenime iki XVII a. antrosios pusės, o ir vėliau iki pat XVIII a. pabaigos jos įnašas į Lietuvos ir Lenkijos politiką bei kultūrą tebebuvo svarus. Įdomu tai, kad šioje giminėje garsūs ne tik vyrai, bet ir iškilios moterys. Pranciška Uršulė Radvilienė, savo gyvenime niekada neturėjusi progos skųstis išteklių ir prabangos stoka, kaip ir nestokojusi galimybių užsiimti menais, neiššvaistė laiko ir turtų tik savo ar šeimynykščių laimei ir gerovei, bet, galbūt pati nesitikėdama, paliko pėdsaką Baroko literatūros kloniuose. Apie tai liudija išlikę leidiniai, dokumentai, ikonografinė medžiaga, šiuo metu saugomi LMA Vrublevskių bibliotekos fonduose.

Apie Radvilų giminės atstovus ir iškilią didikę, literatę, teatro puoselėtoją Uršulę Radvilienę kalbėsimės su LMA Vrublevskių bibliotekos direktoriumi Sigitu Narbutu ir parodos autore, bibliografe Dalia Bikauskiene.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ – kovo 13 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...