captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – rusų rašytojas Michailas Šiškinas

„Jei kur ateinu ir pasakau, kad esu rusas, paskui mane iškart išsirikiuoja ilga eilė. Eilė, kurioje stovi ne tik Rachmaninovas su Buninu, bet pirmiausia rikiuojasi tankai, Putinas ir visa tai, kas dabar vyksta Ukrainoje... Nori nenori – mes sėdime viename vežime. Ir aš privalau reaguoti.“
Rašytojas Michailas Šiškinas. vk.com nuotr.
Rašytojas Michailas Šiškinas. vk.com nuotr.

„Jei kur ateinu ir pasakau, kad esu rusas, paskui mane iškart išsirikiuoja ilga eilė. Eilė, kurioje stovi ne tik Rachmaninovas su Buninu, bet pirmiausia rikiuojasi tankai, Putinas ir visa tai, kas dabar vyksta Ukrainoje... Nori nenori – mes sėdime viename vežime. Ir aš privalau reaguoti, pasakyti – ne, tai ne mano Rusija ir tai ne mano prezidentas“, – sako vienas aršiausių Rusijos kritikų ir vienas garsiausių šiuolaikinių rusų rašytojų Michailas Šiškinas.

Ar senstanti Europa pasiruošusi priimti imigrantus, ar mums rūpi karo pabėgėliai? Kodėl stiprėja radikalių partijų, pasisakančių prieš imigraciją, populiarumas? Kodėl nederėtų imigracijos sieti su teroristiniais išpuoliais? Apie aktualiausius imigracijos klausimus pokalbis su sociologu Karoliu Žibu.

„Esame laisvas teatras, tikrai negaliu sakyti, kad mums lengva išgyventi. Bet yra geroji pusė – ieškojimas kitų galimybių, nuolatinė siekiamybė geriausio rezultato ir svarbiausia – apsisprendimų laisvė. Tai neleidžia apsnūsti, sustabarėti. O taisyti ir tobulinti visada yra ką“, – sako šokio teatro „Padi Dapi fish“ vadovė, choreografė Agnija Šeiko. Klaipėdoje prasidėjo teatrų festivalis „Namai“, šia proga domėsimės, kaip gyvena mažieji uostamiesčio teatrai.

„Ryškiausias Vilniaus mitas – tai daugiataučio, atviro, labai tolerantiško miesto mitas. Norėtųsi, kad taip pasaulis apie Vilnių kalbėtų ir šiandien“, – sako kultūros atašė Vokietijoje Gabrielė Žaidytė, drauge su Moses-Mendelssohno Europos žydų centru surengusi parodą „Žydiškojo Vilniaus įvaizdžių topografija“.

Apie moterų šventę, prastai maskuojamus sovietinės nostalginės propagandos triukus, apie nuvytusias tulpes ir  Žemaitės Vingių Joną... O tiksliau – kaip visa tai susiję, kovo aštuntosios išvakarėse savo komentare „Moterų laimė“ aiškina meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Žydrasis Dunojus“ – labai prieštaringas. Jis turi daug privalumų ir trūkumų. Privalumas tas, kad šis baletas yra labai mėgiamas žiūrovų, kurių lūkestis yra lengvumas, žaismingumas... Bet tai dažnai susiję su banalumu, primityviu libretu, kurio nenori imtis įdomesni kūrėjai. Mano idėja buvo sukurti baletą taip, kad jis patiktų ir žiūrovams, ir mums, kūrėjams", – sako primabalerina Eglė Špokaitė, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre pristatanti baleto premjerą.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitikimas su Šveicarijoje gyvenančiu rusų rašytoju Michailu Šiškinu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 7 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 8 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...