captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kliūtys ir nesusipratimai siekiant europinės paramos

Nuo vasario vidurio, kai EK patvirtino naują Lietuvos Kaimo plėtros programą, vis daugiau kalbama apie ES investicinės paramos įsisavinimo tvarką, tačiau taisyklių kol kas nėra. Žemdirbiai pastebi ne tik europinės ir nacionalinės paramos privalumus.
K.Čachovskio nuotr.
K.Čachovskio nuotr.

Nuo vasario vidurio, kai EK patvirtino naują Lietuvos Kaimo plėtros programą, vis daugiau kalbama apie ES investicinės paramos įsisavinimo tvarką, tačiau taisyklių kol kas nėra. Ministerijos pranešimuose teigiama, kaip viskas bus gerai, tačiau žemdirbiai pastebi ne tik europinės ir nacionalinės paramos privalumus.

Daugiau kaip prieš savaitę vykusio Lietuvos pieno ūkių šeimininkų suvažiavimas šurmuliavo smarkokai: būta aštrių kalbų, renginyje kaip reta buvo daug Seimo narių, Premjeras su palyda, ministrė, dalyti pažadai. Dabar laukimo periodas, tačiau patys pieno ūkių šeimininkai laukti geresnių sąlygų neturi kada – karvės šeriamos, melžiamos, pienas, atrodo, vėl gali pigti, nepaisant suvažiavimų. Tai patvirtina ir Jurbarko rajono Vosbutų kaimo ūkininkai Jolanta ir Rimantas Milčiai. Nedidelio ūkio šeimininkai laiko 20 karvių, turi 80 ha žemės, visus darbus nuveikia patys. Sausio mėnesį už kilogramą pieno gavo 16 euro centų, o kiek gaus už vasarį dar nežino. Tvarka, kai perdirbėjai be ūkininko žinios nustato kainas, nesikeičia. Gal todėl žemdirbiai nelabai tiki ūkio perspektyva ir europinės investicinės paramos galimybėmis.

Su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę kalbės Birutė Banackienė, Vilkaviškio viešosios bibliotekos Bartninkų filialo bibliotekininkė. Pradinio ugdymo pedagogė jau septyneri metai dirba bibliotekoje, kuri įsikūrusi Bartninkų ambulatorijos pastato antrajame aukšte. Bartninkai – seniūnijos, parapijos ir seniūnaitijos centras. Čia yra Jono Basanavičiaus mokykla – daugiafunkcis centras, taip pat paštas, bendruomenės namai, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia. Dar vienas gyvenvietės privalumas – už 5 kilometrų esantis Ožkabalių kaimas, kuiriame yra Jono Basanavičiaus tėviškė-muziejus. Taigi, bibiliotekai gana dėkingos aplinkybės įvairiai edukacinei veiklai. Bibliotekininkė Birutė Banackienė kilusi iš Bartninkų, bet dabar su šeima gyvena Piliakalnių kaime. Koks savaitgalis buvo kaime, ar šventė suvalkiečiai Tarptautinę moters dieną?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, kovo 9 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...