captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie valstybę ir lituanistiką

„Lietuvos Respublikos jubiliejus – derama proga aptarti tolesnius valstybės ir lituanistikos santykius, pasvarstyti, kokias atramas Lietuvos politinei ir tautinei bendruomenei galėtų teikti lietuvybė ir lietuvių kultūra, kokių įsipareigojimų lituanistikai galėtų imtis valstybės institucijos ir Lietuvos mokykla.“
 Dainora Eigminienė.  A.Solomino nuotr.
Dainora Eigminienė. A.Solomino nuotr.

„Lietuvos Respublikos jubiliejus – derama proga aptarti tolesnius valstybės ir lituanistikos santykius, pasvarstyti, kokias atramas Lietuvos politinei ir tautinei bendruomenei galėtų teikti lietuvybė ir lietuvių kultūra, kokių įsipareigojimų lituanistikai galėtų imtis valstybės institucijos ir Lietuvos mokykla“, – svarsto Lituanistų sambūrio valdybos pirmininkė Dainora Eigminienė.

„Pagrindinė spektaklio idėja – nuolatinis, šimtmečiais nesikeičiantis kūrėjo pripažinimo troškimas, meilės, įkvėpimo ir artimo bendraminčio paieškos, nuolatinė kuriančio žmogaus akistata su autentiškumo ir prasmės klausimais“, – apie savo režisūrinį debiutą baletą „Žydrasis Dunojus“ pagal Johano Štrauso muziką sako Lietuvos primabalerina Eglė Špokaitė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Vilniuje yra labai daug gerų galerijų ir aš jokiu būdu nenoriu konkuruoti su jomis. Tiesiog – čia dar viena erdvė, kurioje laukiami profesionalai, bet taip pat laukiami ir žmonės, kurie arba pradeda profesionalo kelią ir jiems sunku patekti į kitas galerijas, arba žmonės, kuriems tapyba, fotografija ir kiti menai yra hobis“, – naujos meno erdvės „Galerija 555“ išskirtumą pabrėžė steigėja Violeta Moščinskienė.

„Lietuvos Respublikos jubiliejus – derama proga aptarti tolesnius valstybės ir lituanistikos santykius, pasvarstyti, kokias atramas Lietuvos politinei ir tautinei bendruomenei galėtų teikti lietuvybė ir lietuvių kultūra, kokių įsipareigojimų lituanistikai galėtų imtis valstybės institucijos ir Lietuvos mokykla“, – svarsto Lituanistų sambūrio valdybos pirmininkė Dainora Eigminienė. Apie valstybę ir lituanistiką pokalbis studijoje su Lituanistų sambūrio atstovais ir partneriais.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 6 dieną, penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close