captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ką man skaityti?“: skaitytojų šeima ir keliaujančios knygos

Kas nutinka, kai mama mėgsta skaityti prozą, o tėtis – poeziją? Rasti laiko skaitymui jiems abiems gali būti sunku – vos atsiverti knygą, jau girdi vaikus atbėgant ir šaukiant „Paskaityk man!” Dar nepažįstančios raidžių Akvilės ir Arūno Dereškevičių dukros į darželį jau keliauja su knygomis.

Kas nutinka, kai mama mėgsta skaityti prozą, o tėtis – poeziją? Rasti laiko skaitymui jiems abiems gali būti sunku – vos atsiverti knygą, jau girdi vaikus atbėgant ir šaukiant „Paskaityk man!” Dar nepažįstančios raidžių Akvilės ir Arūno Dereškevičių dukros į darželį jau keliauja su knygomis ir nekliūdamos „skaito“ iš paveikslėlių. „Jos bando interpretuoti ir savo kūryba praturtinti vaikų literatūrą“, – juokiasi Arūnas Dereškevičius, dažniausiai dabar skaitantis „Grybų karą“.

„Režisierius turi skaityti tris sluoksnius. Jis skaito ne žodžius, o potekstę. Turi skaityti fizinį veiksmą, jame atpažinti personažų poelgius, iš poelgių atpažinti žmogų. Turi matyti peizažų detalių prasmes, kurios kitame skyriuje turės didelę reikšmę. Negali pasiduoti emocijai, visą laiką žiūri kaip detektyvas, ieškai įkalčių“, – sako režisierė Dalia Ibelhauptaitė. Sužinosite apie knygas, kurios menininkę lydi kelionėse po visą pasaulį. Režisierę kalbina žurnalistė Rūta Kupetytė.

Ved. Audra Čepkauskaitė.

„Ką man skaityti?“ – ketvirtadienį, kovo 5 d., 12.12 val., kartojama 21.03 val. per LRT RADIJĄ.

 Kontaktai: kultura@lrt.lt; (8~5) 236 30 78

 http://www.facebook.com/kamanskaityti

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...