captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokią Lietuvos istoriją mato jaunoji karta?

„Šiuo metu aktualu stiprinti istorijos suvokimą ne tik tarp jaunosios kartos, bet ir prusinti mūsų visuomenę, juk mokytojas yra būtent tas žmogus, kuris skleidžia žinias, dalinasi informacija. Mes esame viena Lietuva, tad tieskime tiltus tarp mokinių, akademinės bendruomenės, vyresniosios kartos.“
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Šiuo metu aktualu stiprinti istorijos suvokimą ne tik tarp jaunosios kartos, bet ir prusinti mūsų visuomenę, juk mokytojas yra būtent tas žmogus, kuris skleidžia žinias, dalinasi informacija. Mes esame viena Lietuva, tad tieskime tiltus tarp mokinių, akademinės bendruomenės, vyresniosios kartos, sugrąžinkime Lietuvą per jos istoriją”, – kviečia Vilniaus Žemynos gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė, konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ sumanytoja ir organizatorė Žaneta Vaškevičienė.

„Jeigu kalbėtume apie rytojaus teatrą, tai turėtų atsirasti vienintelės pastangos – tą teatrinę neregimą paslaptį paversti regima, mene turi atsirasti regimybė“, – pasitikdamas Vilniaus mažojo teatro jubiliejų sako režisierius Rimas Tuminas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Vertėjas nėra tas uždaras kalbininkas, kuris domisi tik kalbos dalykais – reikia pažinti įvairias gyvenimo puses ir realijas“, – sako vertėjas dr. Lionginas Pažūsis. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie gerą vertimą.

„Aš matau vartotojišką visuomenę, atotrūkį nuo tikrųjų pamatinių vertybių, jų devalvaciją. Todėl šiuo metu aktualu stiprinti istorijos suvokimą ne tik tarp jaunosios kartos, bet ir prusinti mūsų visuomenę, juk mokytojas yra būtent tas žmogus, kuris skleidžia žinias, dalinasi informacija. Mes esame viena Lietuva, tad tieskime tiltus tarp mokinių, akademinės bendruomenės, vyresniosios kartos, sugrąžinkime Lietuvą per jos istoriją”, – kviečia Vilniaus Žemynos gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė, konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ sumanytoja ir organizatorė, Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos pirmininkė Žaneta Vaškevičienė. Pokalbyje apie moksleivių požiūrį į šalies praeitį, Lietuvos istorijos interpretacijas ir jų įtaką ugdant patriotiškumą, istorijos mokytojams tenkančius iššūkius dalyvauja Ž. Vaškevičienė, Vilniaus licėjaus direktorius, istorijos mokytojas ekspertas Saulius Jurkevičius, Lietuvos istorijos instituto direktorius dr. Rimantas Miknys, Vilniaus Užupio gimnazijos istorijos mokytojas metodininkas Robertas Ramanauskas.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ kovo 4 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close