captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiuose“ – iki šiol išsamiausia Czeslawo Miloszo biografija

„Miloszo kūryba išnagrinėta išsamiai, parašyta daugybė darbų, tačiau jo gyvenimas, jeigu lyginsime su kūryba, buvo menkai nagrinėtas. Norėjau papasakoti ne tik jo gyvenimo istoriją, bet kartu atskleisti ir tragiškojo XX amžiaus kontekstą.“
Cz. Miloszas.
Cz. Miloszas.

„Miloszo kūryba išnagrinėta išsamiai, parašyta daugybė darbų, tačiau jo gyvenimas, jeigu lyginsime su kūryba, buvo menkai nagrinėtas. Norėjau papasakoti ne tik jo gyvenimo istoriją, bet kartu atskleisti ir tragiškojo XX amžiaus kontekstą“, – apie iki šiol išsamiausią Cz. Miloszo biografiją, pasirodžiusią ir lietuviškai, pasakoja Vilniuje viešėjęs jos autorius, lenkų literatūrologas Andrzejus Franaszekas.

Monografija „Miloszas. Biografija“ rašyta dešimtmetį ir pradėta, kai Cz. Miloszas dar buvo gyvas. Tad kodėl bendravimą su poetu knygos autorius vadina didžiausiu egzaminu?

Knygos apimtis solidi – beveik 1000 puslapių, tad kaip išdrįsti paimti tokią knygą? Vis dėlto autorius meistriškai pasakoja apie vieno talentingiausių lenkų rašytojo gyvenimą, kūrybą ir išlaiko pasakojimo intrigą.

Laidoje pokalbis su Vilniaus knygų mugėje viešėjusiu knygos autoriumi A. Franaszeku.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ – kovo 1 d., sekmadienį, 17.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 3 d., antradienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...