captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – architektas Audrius Ambrasas apie mūsų aplinką

„Stebiu Rygos kaip didelio miesto pavyzdį, nes Vilnius ne iki galo didmiestis europine prasme. Latviai apsibrėžė teritoriją miesto centre, kur galima statyti, ir visi projektai ten atrenkami konkurso būdu. Stebiu, kiek daug konkursų ten vyksta.“
Architektas Audrius Ambrasas.
Architektas Audrius Ambrasas.

„Stebiu Rygos kaip didelio miesto pavyzdį, nes Vilnius ne iki galo didmiestis europine prasme. Latviai apsibrėžė teritoriją miesto centre, kur galima statyti, ir visi projektai ten atrenkami konkurso būdu. Stebiu, kiek daug konkursų ten vyksta, sakykim, paskelbiama gyvenamojo namo statybos ir visi rimti architektūros biurai kovoja idėjomis, bando atrasti ką nors naujo. O Vilniui to trūksta“, – pastebi architektas Audrius Ambrasas.

„Mes negalime ir toliau kurti vadinamojo grynojo teatro, kokį kūrėme anksčiau. Šiandien esminis pasakojimas apie žmogų vyksta teatrinių performansų, instaliacijų, literatūros ir kino pakraščiuose“, – sako pasaulinio garso lenkų režisierius Krystianas Lupa, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre repetuojantis Thomaso Bernhardo pjesę „Didvyrių aikštė“. 

Tęsiasi diskusijos dėl literatūros programų 5–10 klasėms atnaujinimo. Grupė prieštaraujančių pedagogų ir mokslininkų inicijavo peticiją, taip pat išplatino švietimo ir mokslo ministrui skirtą laišką, kuriame išreiškiamos abejonės dėl to, kaip rengiamas naujas programos projektas ir dėl ministerijos darbuotojų kompetecijos. Pokalbis su laiško autorių grupės ir ŠMM atstovais. 

„Nors Lietuvoje ir nėra tradicijų kurti sniego skulptūras, oro sąlygos praktikuotis taip pat dažnai nėra palankios, skulptoriams, ko gero, nėra labai svarbi medžiaga, su kuria jie dirba – svarbiau pasirengimas ir idėja“, – pasakoja skulptūras iš sniego su kolegomis kuriantis skulptorius Kęstutis Lanauskas.

Rašytojas Andrius Jakučiūnas aiškins, kaip skaitymo „kultūrėlė“ susijusi su barbarais.

„Milošo kūryba išnagrinėta iš tiesų išsamiai, parašyta daugybė darbų, tačiau jo gyvenimas, jeigu lyginsime su kūryba, buvo menkai nagrinėtas. Norėjau papasakoti ne tik jo gyvenimo istoriją, bet kartu atskleisti ir tragiškojo XX amžiaus kontekstą“, – apie iki šiol išsamiausią Č. Milošo biografiją, pasirodžiusią ir lietuviškai, pasakoja jos autorius, lenkų literatūrologas Andrzejus Franaszekas.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su vienu įdomiausių šių dienų architektų Audriumi Ambrasu. Kaip keičiasi mūsų miestai? Kaip vertinti keistose erdvėse Vilniuje atsirandančias koncertų sales ir kodėl nepavyksta pasistatyti geros koncertų erdvės? Ar įmanoma atgaivinti Sporto rūmus? Apie aktualius su aplinka susijusius klausimus – pokalbis su A. Ambrasu.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 28 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 1 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close