captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: gyventojai priešinasi nuteistųjų integravimo į visuomenę planams

Lietuvoje steigiami vadinamieji pusiaukelės namai, kuriuose gyvens nuteistieji likus mažiau nei pusmečiui iki lygtinio jų paleidimo. Kaip turi vykti iš kalėjimo paleidžiamų žmonių integravimas į visuomenę, kad jis būtų veiksmingas ir keltų kuo mažiau aplinkinių pasipiktinimo?
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Lietuvoje steigiami vadinamieji  pusiaukelės namai, kuriuose gyvens nuteistieji likus mažiau nei pusmečiui iki lygtinio jų paleidimo. Šiauliečiai ir kauniečiai pasipriešino tokių įstaigų kūrimui šalia jų namų, dabar vieno Vilniaus rajono gyventojai piktinasi, kad jiems nebuvo pranešta apie kaimynystėje steigiamus pusiaukelės namus. Kaip turi vykti iš kalėjimo paleidžiamų žmonių integravimas į visuomenę, kad jis būtų veiksmingas ir keltų kuo mažiau aplinkinių pasipiktinimo?

Penktadienį prasideda balsavimas namuose merų ir savivaldybių tarybų rinkimuose. 

Ar daug žmonių dar turi į eurus neiškeistų litų? Kovo 1 d. baigiasi pinigų keitimas pašto skyriuose, nustos veikti nemokama euro telefono linija.

Prezidentei Daliai Grybauskaitei viešint Čilėje, „Ryto garsuose“ – interviu apie šios šalies aktualijas, įtaką regione ir Čilės prezidentę Michele Bachelet. 

Italijoje į teismus paduoti keli automobilių gamintojai, pirkėjams pastebėjus, kad realios kuro sąnaudos važiuojant automobiliais buvo didesnės nei reklamuota.

Apžvalgininkės Ramunės Sotvarės-Šemetienės komentaras.

„Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ – didžiulį pasaulinį susidomėjimą sukėlusi knygų serija, o neseniai pasirodęs filmas daug kur muša žiūrimumo rekordus. Jis ir vėl sukėlė diskusijų bangą. Spėliojama, kodėl, anot kritikų, menkos meninės vertės knygos ir filmai pritraukė tokią masę žmonių, o psichologai ir moterų teisių gynėjai įspėja, kad kūrinio idėjos pavojingos ir gali iškreipti suvokimą apie poros santykius ir meilę. Apie visa tai „Naujienų žemėlapyje“.

Paskelbus planus į kariuomenę vėl kviesti šauktinius, gyventojams kyla daug neaiškumų dėl būsimos tvarkos.

Kas yra stereochemija ir kiti klausimai apie šiuolaikinį mokslą bei mokslininko gyvenimą – chemikui, Vilniaus universiteto profesoriui Eugenijui Butkui, kuris moka populiariai paaiškinti ir sudėtingus  išradimus, už kuriuos teikiamos Nobelio premijos.

Laidą veda Ramūnas Grumbinas ir Giedrė Čiužaitė.

„Ryto garsai“ vasario 27 d., penktadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...