captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – apie flamenko ir sutartinių jungtuves

„Šių dviejų kultūrų sugretinimas atvėrė paslėptas sutartinių savybes, kurių nepalyginus nepastebėtum, ir leido daugiau suprasti apie flamenko. Pastebėjau, kad šiaurietiškas menas savo konstrukcija atrodo net sudėtingesnis.“
Spektaklio „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“ akimirka. D.Matvejevo nuotr.
Spektaklio „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“ akimirka. D.Matvejevo nuotr.

„Šių dviejų kultūrų sugretinimas atvėrė paslėptas sutartinių savybes, kurių nepalyginus nepastebėtum, ir leido daugiau suprasti apie flamenko. Pastebėjau, kad šiaurietiškas menas savo konstrukcija atrodo net sudėtingesnis“, – tikina neseniai lietuviškoje scenoje parodyto bendro lietuvių ir ispanų projekto „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“ idėjos autorė, aktorė ir režisierė Brigita Bublytė. Apie idėjos gimimą ir virsmą – pokalbyje su projekto iniciatore. Daugiau apie sutartines papasakos viena iš projekto dalyvių – sutartinių giedotojų ansamblio „Ūtara“ narė Jolanta Vaišvilienė.

Antrąją valandą, palydėdami paskutinįjį žiemos penktadienį, leisimės į šamaniškos muzikos paieškas: domėsimės, kokia muzika skambėjo ir tebeskamba atokiuose Šiaurės kraštuose, išgirsime šamaniškos ir pagoniškos ritualinės muzikos atspindžių Vakarų kultūrų kompozitorių darbuose.

Ved. Gerūta Griniūtė.

„Muzikinis pastišas“ – vasario 27 d. penktadienį, nuo 12.12 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...