captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: aktorė, žurnalistė, fotografė Eglė Aukštakalnytė-Hansen

„Kai patenki į aplinką, kur  nėra mums įprastos gamtos kaitos, tada pagauni save, kad vis tik mes labai vertiname ir tą geltoną karklelio pūką, ir besiskleidžiančią žibuoklę, pavasario kvapą, oro gaivumą. Kas tai yra, kai svetur užuodi bulviakasį? Būnant Lietuvoje to neįvertini.“
Aktorė<br> žurnalistė<br> fotografė Eglė Aukštakalnytė-Hansen.
Aktorė
žurnalistė
fotografė Eglė Aukštakalnytė-Hansen.

„Kai patenki į aplinką, kur  nėra mums įprastos gamtos kaitos, tada pagauni save, kad vis tik mes labai vertiname ir tą geltoną karklelio pūką, ir besiskleidžiančią žibuoklę, pavasario kvapą, oro gaivumą. Kas tai yra, kai svetur užuodi bulviakasį? Būnant Lietuvoje to neįvertini. O kai esi kitoje geografinėje vietoje, klimato zonoje, štai tada ir išryškėja prigimtiniai dalykai“, – teigia aktorė, žurnalistė, fotografė Eglė Aukštakalnytė-Hansen.

„Tikiuosi, kad šis viešas pasirodymas paskatins prisiminti piešinio, ne tik kaip meistrystės lavinimo reikšmę, bet ir pažadins betarpiško santykio su savimi ir pasaulio ryšio ilgesį“, – sako parodos „Judesiai“ autorė dailininkė Jūratė Stauskaitė, savo piešinius vadindama širdies kardiogramomis.

Dienraščių kultūros puslapių ir meno žurnalo „Durys“ apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos: Rotšildų meno turtų ekspozicija Bostono dailiųjų menų muziejuje ir trys įspūdingi klasikinės muzikos koncertai Niujorke.

„Kai išvažiuoji, patenki į kitą aplinką, kur  nėra mums įprastos gamtos kaitos, tada pagauni save, kad vis tik mes labai vertiname ir tą geltoną karklelio pūką, ir besiskleidžiančią žibuoklę, pavasario kvapą, oro gaivumą. Kas tai yra, kai svetur užuodi bulviakasį? Būnant Lietuvoje to neįvertini. O kai esi kitoje geografinėje vietoje,  klimato zonoje, štai tada ir išryškėja prigimtiniai dalykai. Vyksta pakankamai skausmingas ir sudėtingas atsitraukimas nuo gimtinės“, – teigia aktorė, žurnalistė, fotografė Eglė Aukštakalnytė-Hansen. Pokalbis apie Lietuvą iš toli, meilę gimtajai kalbai, svetimų kraštų skurdą ir žavesį.

Ved. Karina Metrikytė.                           

„Ryto allegro“ vasario 26 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...