captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: ką žinote apie žuvį ant jūsų stalo?

Kodėl geriau rinktis didesnę laisvėję sugautą menkę, karpį iš žuvininkystės ūkio, bet vengti nelaisvėje užaugintos pangasijos?

Kodėl geriau rinktis didesnę laisvėję sugautą menkę, karpį iš žuvininkystės ūkio, bet vengti nelaisvėje užaugintos pangasijos? Vadovą atsakingam žuvies ir jūrų gėrybių vartotojui išleidę Lietuvos gamtos fondo (LGF) specialistai ragina domėtis, kaip jūsų pasirinkimas veikia regiono ir pasaulio žuvų išteklius. Nuo 2010 m. pagal Pasaulio gamtos fondo rekomendacijas gaires rengiantys gamtosaugininkai pastebi, kad jos veikia – vartotojams domintis, pramonė reaguoja ir palengva keičia savo praktiką aplinkai palankesne linkme.

„Rūšį išnaikinti labai sunku, bet ją sumažinti iki tokio lygio, kad vos gyvuotų – galima“, – sako LGF gamtosaugos specialistas Robertas Staponkus. Jungtinių Tautų  Maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, 52 % pasaulio žuvies išteklių yra visiškai išeikvoti dar 28 % – pereikvoti arba ženkliai sumažėję. Jei žvejybos ir žuvies vartojimo tendencijos nepasikeis, komercinių žuvų rūšių vandenynuose neliks jau 2048 metais.

Kaip rinktis žuvį, kad jos nepristigtų mūsų stalui, o pasaulio vandens telkiniai knibždėtų gyvybės? 

Pokalbis su R. Staponkumi pirmadienį, vasario 23 d. 16.05 val. Kartojama sekmadienį 06.30 val. per LRT RADIJĄ.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

Atsisiųsti vadovą galima čia: http://www.glis.lt/?pid=1&news_id=405

https://www.facebook.com/vienkartine.planetahttps://www.facebook.com/vienkartine.planeta

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...