captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ kviečia susitikti Vilniaus knygų mugėje

Ar tikrai visada įvertinamos tik pačios geriausios knygos, talentingiausi autoriai? Ar skiriame ne per daug apdovanojimų ir ar jie nenuvertėja? Taip pat – šios mugės metu daug kalbame apie jos tema tapusį detektyvo žanrą. Kodėl žavimės užsienio detektyvais, bet nesugebame jų sukurti patys?
T. Vinickio (DELFI) nuotr.
T. Vinickio (DELFI) nuotr.

Apdovanojimai ir premijos – kaip jie veikia literatūrą? Ar tikrai visada įvertinamos tik pačios geriausios knygos, talentingiausi autoriai? Ar skiriame ne per daug apdovanojimų ir ar jie nenuvertėja? Taip pat – šios mugės metu daug kalbame apie jos tema tapusį detektyvo žanrą. Kodėl žavimės užsienio detektyvais, bet nesugebame jų sukurti patys? Laidos pašnekovai – leidyklos „Tyto alba“ direktorė Lolita Varanavičienė, poetai, literatūros kritikai Aušra Kaziliūnaitė ir Marius Burokas, literatūrologės Dalia Satkauskytė, Viktorija Cibarauskė, semiotikė Miglė Anušauskaitė. Nuo 10.05 val. pokalbį-diskusiją tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS.

O pirmojoje laidos dalyje girdėsite tris temas.

„Už poros savaičių, kovo vienuoliktą, sukaks 25 metai, per kuriuos įvairios Vilniaus valdžios galėjo nukelti ir atgal pastatyti tilto skulptūras šimtus kartų. Ir, be abejo, šimtus kartų gauti arba prarasti rinkėjų balsus“, – Žaliojo tilto skulptūrų temą savo komentare tęsia menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Berlyno kino festivalis – vienas prestižiškiausių ir geriausių Europoje, deja, jam irgi gresia visų festivalių bėda – gigantomanija“, – įspūdžiais iš neseniai pasibaigusios Berlynalės dalijasi festivalio „Scanorama“ vadovė, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė 

„Išsisakyti žodžiais sudėtinga, man norisi piešti. Piešdama tarsi atsiskiriu nuo aplinkos, nuo pasaulio ir gyvenu kitokį – savo – gyvenimą. Turiu tokią vidinę nuostatą – aš niekur neskubu, tiesiog esu, man įdomu būti“, – sako knygų iliustracijų, lakštinės grafikos, sienų tapybos kūrėja Birutė Žilytė, pristatanti savo kūrybos albumą „Paslaptingas būties švytėjimas“.

Na, o po 10.00 val. žinių – tiesioginė transliacija iš Vilniaus knygų mugės.  

Ved. Gailutė Jankauskienė ir Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 21 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 22 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...