captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kaimas dar laikosi šeimos ūkininkų dėka

Kaimo ūkininkės pastebi, kad pastaraisiais metais nepalankios sąlygos šeimos ūkiams skatina emigruoti jaunimą, ir net ištisas šeimas, todėl kaimų sparčiai mažėja.
Marijampolės rajone Varnupių kaime gyvenanti ūkininkė Stanislava Stanynienė dažnai bendrauja su kaiminystėje esančio Narto kaimo ūkininke Vilma Košubiene. Abi tvarkosi šeimos ūkiuose, augina braškių, aviečių, viena laiko ir 30 melžiamų karvių. Tačiau pastebi, kad pastaraisiais metais nepalankios sąlygos šeimos ūkiams skatina emigruoti jaunimą, ir net ištisas šeimas, todėl kaimų sparčiai mažėja.
 
Paprastai 7 ha. įvairių lauko daržovių, taip pat nedaug šiltnaminių daržovių auginantys Elektrėnų savivaldybės Vievininkų kaimo ūkininkai Inga ir Robertas Ramaneckai ir žiemą neturi laiko ilsėtis. Sumanūs daržininkai dabar rūpinasi daržovių perdirbimu, jų realizavimu, sėklų naujam sezonui įsigijimu, kitais ūkio reikalais. 
 
Šios savaitės laidų rubrikos „Diena kaime“ herojus –  tautodailininkas Rimantas Ordinas. Į kaimą iš Kauno atsikraustęs, gyvenantis su šeima, galima sakyti, ant Nemuno kranto, šalia Veliuonos.  Pakalniškių kaime dviejų hektarų savo kieme daug dėmesio skiria gamtai, nelaiko jokių gyvulių, o tik daug kelmų, akmenų ir dirbtuvės-kalvė kurioje jis dažnai dirba ir žiemos metu. Vakar pasakojo apie savo darbo vietą lauke, mat šiomis dienomis intensyviai ruošiasi Vilniaus Kaziuko mugei, o ir šiaip dažnai sulaukia užsakymų gaminiams iš žalvario, odos, plieno. Trečiadienis ir buvo skirtas užsakymams iš Šiaulių, Dzūkijos padaryti, pakalbėjome ir apie ypatingas antiseptines žalvario dirbinių savybes.  O koks tautodailininkui buvo ketvirtadienis?
 
 
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – penktadienis vasario 20 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close