captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie tarpdisciplininio meno knygas

„Dailininko knyga – labai įdomus fenomenas savo tarpdiscipliniškumu, savo neapibrėžtumu, visa apimančia įvairove ir kartu labai aiškiais kriterijais“, – sako VDA grafikos katedros profesorius Kęstutis Vasiliūnas, pats kuriantis tokias knygas ir rengiantis dailininko knygų bienales.
Knygos menininkas dizaineris Gytis Skudžinskas.
Knygos menininkas dizaineris Gytis Skudžinskas.
„Klaipėdiečiai myli savo ir miestą, ir kraštą. Tai atsispindi knygų turinyje. O kalbant apie dizainą, maketavimą, – leidyklos nedidelės ir tai yra jų išskirtinumo tam tikras ženklas. Jos gali neiti su pagrindine mase, gali ieškoti savito veido, savito kelio“, – teigia Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto docentas Aurimas Švedas, vadovavęs gražiausios klaipėdietiškos knygos konkurso vertinimo komisijai.
 
Kultūros savaitraščių apžvalga: “Nemunas”, “Šiaurės Atėnai”, “7 Meno dienos”, “Literatūra ir menas”.
 
„Tai asmeninės patirties knyga apie pasitikėjimą, išdavystes, traumas, padarytas kitiems, nevilties ir išdidumo akimirkas“, – apie naują publicistikos knygą „Mano Didžioji Nuodėmė, žurnalistika“ sako jos autorė rašytoja ir žurnalistė Audronė Urbonaitė.
 
„Dailininko knyga – labai įdomus fenomenas savo tarpdiscipliniškumu, savo neapibrėžtumu, visa apimančia įvairove ir kartu labai aiškiais kriterijais“, – sako VDA grafikos katedros profesorius Kęstutis Vasiliūnas, pats kuriantis tokias knygas ir rengiantis dailininko knygų bienales. Kada knygą galima vadinti dailininko knyga, koks tokios knygos dizaino ir turinio santykis, kiek dailininko knyga gali turėti veidų ir  požiūrio taškų – pokalbis studijoje su VDA profesoriumi K.Vasiliūnu ir knygos menininkais dizaineriais Tomu S.Butkum ir Gyčiu Skudžinsku.
 
 
Ved. Laima Ragėnienė.
 
„Ryto allegro“ vasario 20 dieną, penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close