captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Apie „nenušaunamą“ žanrą – detektyvą

„Detektyvus skaityti yra tiesiog įdomu . Jie tam ir sukonstruoti – kad atidžiai sektum nusikaltimo tyrimą ir mėgintum nuspėti, kaip jis buvo atliktas, kokia logika už jo slypi ir, žinoma, – kas nusikaltėlis?“ – pastebi Miglė Anušauskaitė, tyrusi nusikaltėlio reprezentaciją šiuolaikiniuose kriminaliniuose romanuose.
„Pati didžiausia vertybė yra diskusijos, kurios šį kartą yra nepaprastai solidžios ir įdomios. Neabejoju mugės sėkme, jos tarptautiškumu. Tai proga pasiklausyti labai įdomių autorių, mugė moko įsiklausyti“, – įsitikinusi Vilniaus knygų mugės organizacinio komiteto narė, leidyklos „Tyto alba“ direktorė Lolita Varanavičienė.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje dvi temos: ispanų tapytojo Joan Miro kūrybos sąsajos su poezija, kurios išryškėja Hamburgo parodoje, ir Berlyno kino festivalio atgarsiai.
 
16-ąją tarptautinę Vilniaus knygų mugę 2015 metais užkariauja detektyvas. Šio žanro niekas nepajėgia „nušauti“ jau daugiau nei pusantro šimto metų: Edgaras Allanas Poe, Arthuras Conanas Doyle'is ir Agatha Christie – tik keli vardai, į savo tekstų spąstus įvilioję milijonus skaitytojų visame pasaulyje. Šia proga – pokalbis studijoje apie „nenušaunamą“ žanrą: kokia detektyvo funkcija šiuolaikiniame pasaulyje? Kas visgi traukia skaityti tokias knygas ir kokios pasaulinės detektyvinės literatūros tendencijos? Apie tai pasakos vertėja, literatūros kritikė Rasa Drazdauskienė ir Miglė Anušauskaitė, tyrusi nusikaltėlio reprezentaciją šiuolaikiniuose kriminaliniuose romanuose. „Detektyvus skaityti yra tiesiog įdomu. Jie tam ir sukonstruoti – kad atidžiai sektum nusikaltimo tyrimą ir mėgintum nuspėti, kaip jis buvo atliktas, kokia logika už jo slypi ir, žinoma, – kas nusikaltėlis?“ – pastebi M. Anušauskaitė.
 
 
Ved. Austėja Kuskienė.   
                        
„Ryto allegro“ vasario 19 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...