captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: poetas iš Dievo malonės – Antanas Miškinis

Poetas Antanas Miškinis skausmingai išgyveno Lietuvos istorijos lūžius. 1956 m. iš Sibiro lagerių grįžo į Lietuvą su teistumo ir tremties dėme ne tik pase, bet ir sieloje. Jo „Psalmės“ – tautos kančių, vilties ir pasipriešinimo metraštis, parašytas lageriuose ant beržo tošies ir cemento maišelių skiaučių.
Poetas Antanas Miškinis. Antano Gasperaičio archyvo nuotr.
Poetas Antanas Miškinis. Antano Gasperaičio archyvo nuotr.

Poetas Antanas Miškinis skausmingai išgyveno Lietuvos istorijos lūžius. 1956 metais paleistas iš Sibiro lagerių grįžo į Lietuvą su teistumo ir tremties dėme ne tik pase, bet ir sieloje. Kaip ir daugelis panašaus likimo to meto rašytojų, Antanas Miškinis privalėjo viešai atgailauti  ir galėjo kurti tik ditirambus sovietų santvarkai arba geriausiu atveju – reikšti meilę savo žemei. Poetas, priverstas būti „krebždančia pelyte po grindimis“, negalėjo atskleisti savo tikrųjų išgyvenimų ir  laisvės kainos paslapties iki pat savo mirties. Kaip žinome, tik po šešerių metų  buvo išleistos jo „Psalmės“ – tautos kančių, vilties ir pasipriešinimo metraštis, parašytas lageriuose ant beržo tošies ir cemento maišelių skiaučių.

Laidoje girdėsime šias poeto širdies krauju rašytas eiles, ištraukas iš laidų „Literatūriniai susitikimai“, įrašytų 1978 ir 1980 metais. Kalbės poetai Antanas Miškinis, Eduardas Mieželaitis, Alfonsas Maldonis ir literatūrologė Viktorija Daujotytė. Antano Miškinio eiles skaitys aktoriai Leonardas Zelčius ir Tomas Vaisieta.

Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“  vasario 23 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje. Kartojama per LRT RADIJĄ vasario 24 d. 01.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...