captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų vertėjo krėslo premijos laureatė Daiva Daugirdienė

„F. Scotto Fitzgeraldo prozos žavesys geriausiai atsiskleidžia apsakymuose“, – įsitikinusi vieno garsiausių amerikiečių „prarastosios kartos“ rašytojų kūrybos vertėja Daiva Daugirdienė, už adekvatų ir kūrybišką apsakymų rinkinio „Sugautas šešėlis“ („Sofoklis“) vertimą ir meistrišką stilistinės įvairovės perteikimą įvertinta Metų vertėjo krėslo premija.   
Vertėja Daiva Daugirdienė. alkas.lt nuotr.
Vertėja Daiva Daugirdienė. alkas.lt nuotr.

„Klaipėdiečiai myli savo ir miestą, ir kraštą. Tai atsispindi knygų turinyje. O kalbant apie dizainą, maketavimą, – leidyklos nedidelės ir tai yra jų išskirtinumo tam tikras ženklas. Jos gali neiti su pagrindine mase, gali ieškoti savito veido, savito kelio“, – teigia Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto docentas Aurimas Švedas, vadovavęs gražiausios klaipėdietiškos knygos konkurso vertinimo komisijai.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Paklaususi studentų auditorijos apie sudėtingų žodžių rašybos paprastinimą, labai nustebau, kad aš vienintelė buvau linkusi tų žodžių rašybos atsisakyti. Studentų nenuginčijamas argumentas – tradicijų reikia laikytis, mes išmokome, išmoks ir kiti“, – sako Kalbos ir kultūros instituto „Lingua Lituanica“ direktorė, M. Romerio universiteto bei Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos profesorė Irena Kruopienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie lietuvių kalbos paprastinimą.

„F. Scotto Fitzgeraldo prozos žavesys geriausiai atsiskleidžia apsakymuose“, – įsitikinusi vieno garsiausių amerikiečių „prarastosios kartos“ rašytojų kūrybos vertėja Daiva Daugirdienė, už adekvatų ir kūrybišką apsakymų rinkinio „Sugautas šešėlis“ („Sofoklis“) vertimą ir meistrišką stilistinės įvairovės perteikimą įvertinta Metų vertėjo krėslo premija. Apie vertėją žavinčią autoriaus kūrybos eleganciją, vertimo subtilybes ir niuansus su laureate pokalbis studijoje.

 

Ved. Alma Valantinienė

„Ryto allegro“ vasario 18 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...