captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kodėl vilniečiams nerūpi istorinė atmintis?

„Vilnius neturi savo bendruomenės, todėl nėra ir miesto kultūros paveldėtojų. Deja, šiandien labiau nei istorinė atmintis vilniečiams rūpi kvadratiniai metrai, sklypai ir iš jų gaunama nauda“, – teigia kultūros istorikas, poetas, filosofas Vytautas Rubavičius. 
Rasų kapinės. wikimedia.org nuotr.
Rasų kapinės. wikimedia.org nuotr.

„Vilnius neturi savo bendruomenės, todėl nėra ir miesto kultūros paveldėtojų. Deja, šiandien labiau nei istorinė atmintis vilniečiams rūpi kvadratiniai metrai, sklypai ir iš jų gaunama nauda“, – teigia kultūros istorikas, poetas, filosofas Vytautas Rubavičius. Vilniuje tęsiasi Europos kapinių savaitė. Laidoje – fragmentai iš diskusijos, skirtos istorinių Rasų kapinių problemoms.

„Pirmiausia reikia susigrąžinti žiūrovą, kuris Šiuolaikinio meno centre jau nesitiki pamatyti tapybos. Pasaulyje tapyba vėl ima dominti, tačiau pas mus yra mažai parodų salių, todėl buvome labai vienpusiški“, – sako menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė.

„Kodėl šiandien didžioji dalis kūrėjų nesiima rašyti operų ar operečių? Nes čia yra sunkioji artilerija. Įveikti šį žanrą – reiškia išbraukti iš gyvenimo dvejus-trejus metus. Tokius dalykus sugalvodavo didieji fantazuotojai, o dabar fantazijai laiko nebelieka – čia yra mūsų laikmečio bėda“, – prasidedant naujajam teatriniam sezonui mintimis dalinasi Kauno valstybinio muzikinio teatro meno vadovas, režisierius Kęstutis Jakštas.

„Nemanau, kad reikia kurti filmus. Jų yra tiesiog per daug. Kaip per daug literatūros, muzikos... Mes permaitiname žmones kvailystėmis. Todėl esu įsitikinęs – jei filmuoji, tai turėtų būti kažkas absoliučiai nepaprasto“, – sako Vilniaus dokumentinių filmų festivalio svečias, vienas įdomiausių pasaulio kino dokumentininkų, režisierius Viktoras Kosakovskis.

„Mūsų kultūroje prabilus apie skaitymo nuosmukį, galvoje turimas visų pirma geros, kokybiškos grožinės literatūros skaitymo nuosmukis. Tad neturėdamas laiko, noro ar jėgų perskaityti gero romano, eilių ar esė rinkinio, nejučia pradedi jaustis prie to nuosmukio prisidedąs. Ir išsyk puoli teisintis“, – sako kultūros komentaro autorius filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Man ši pjesė yra labai reikšminga, nes joje kalbama apie tai, kas šiandien daugeliui yra svarbu. Čia keliami klausimai, kas mes tokie, kodėl egzistuojame, kokios yra materialumo ribos“, – sako latvių režisierė Mara Kimele, senajame Klaipėdos dramos teatre kviečianti į premjerą „Lūšies valanda“.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“  Europos kapinių savaitės diskusija, skirta istorinėms Rasų kapinėms.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  rugsėjo 29 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 30 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...