captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: 2014 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

„Visą sąmoningą gyvenimą aš svajojau apie teatrą. Tai buvo mano svajonė. Ir man tiesiog pasisekė, kad mane priėmė į konservatoriją, į teatrines studijas, kad paskui priėmė į teatrą, kad pakliuvau į rankas tokių režisierių, kaip Žalakevičius, Vancevičius...Visi vaidmenys buvo eiliniai darbo etapai.“
Regimantas Adomaitis. Š.Mažeikos nuotr.
Regimantas Adomaitis. Š.Mažeikos nuotr.

„Visą sąmoningą gyvenimą aš svajojau apie teatrą. Tai buvo mano svajonė. Ir man tiesiog pasisekė, kad mane priėmė į konservatoriją, į teatrines studijas, kad paskui priėmė į teatrą, kad pakliuvau į rankas tokių režisierių, kaip Žalakevičius, Vancevičius...Visi vaidmenys buvo eiliniai darbo etapai. Legendinio – nei vieno,“ – pasakoja 2014 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Regimantas Adomaitis, apdovanojimu įvertintas už legendinius vaidmenis teatre ir kine.

„Kritiko laikysena lyginant su poetu yra antrinė: kritikas gali dalyvauti literatūros procese, bet negali to proceso keisti“, – įsitikinęs Eimutis Valentinas Sventickas, garbinga Nacionaline kultūros ir meno premija įvertintas už aktyvų šiuolaikinio literatūros proceso formavimą ir kritinį vertinimą.

„Mano fotografijos kartais blankios, kartais neryškios ne todėl, kad sovietai man nepateikė gerų ryškalų ar gero popieriaus (...). Man per daug nerūpėjo nei pamatyti, nei parodyti, o tuo labiau įrodyti“, – teigia fotomenininkas Algirdas Šeškus, pelnęs apdovanojimą už originalią šiuolaikinės fotografijos socialumo ir estetikos jungtį.

„Studijų metais atėjusi į teatrą, galiu apgailestauti, aš turėjau labai panašius vaidmenis, tiksliau vieną amplua ir išmušti iš jo... ten niekas nepadėjo. Reikėjo kažkokių didesnių pastangų ir ne vien mano pačios. Tam, kad neužrakintų tavęs į vieną amplua, turi išmanyti daug sričių, domėtis, stebėti gyvenimą, analizuoti. Aš nesu iš tų aktorių, kurie moka būti sau režisieriumi“, – sako OKT/Vilniaus miesto teatro ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Nelė Savičenko, apdovanota už iškilius moterų vaidmenis, už ištikimybę teatro menui.

„Visą gyvenimą rašiau vieną knygą – apie Lietuvos žydų gyvenimo istoriją“, – prisipažįsta vienas žymiausių Lietuvos rašytojų Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Grigorijus Kanovičius, įvertintas už humanistinių vertybių sklaidą literatūroje ir istorinės atminties jautrumą.

„Nacionalinė premija – labai svarbus įvertinimas. Ne tik asmeninis, nes architektūra prie stambesnio objekto susieja ir suvienija labai daug žmonių. Architektūroje ir miestų planavime gamtos dėsniai privalomi. Tie, kas jų nesilaiko, nebando jų išgirsti, padaro klaidų, sukuria trumpalaikių dalykų“, – įsitikinęs architektas Rolandas Palekas, apdovanotas už miesto ir gamtos darną architektūroje.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ vasario 17 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close