captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – vienas žymiausių šių dienų ukrainiečių rašytojų Serhijus Žadanas

„Ar neramiu laiku reikia kultūros? Tokios abejonės egzistuoja, kol tiesiogiai nepabūni konflikto zonoje, nepabendrauji su žmonėmis, kurie visa tai patyrė. Kultūra neturi teisės tylėti ar nusišalinti. Man atrodo, kad būtent vykstant karui, daugeliui žmonių svarbu būtent tas normalaus, visaverčio gyvenimo – kultūros buvimas.“
Ukrainiečių rašytojas Serhijus Žadanas. Benedikto Januševičiaus nuotr.
Ukrainiečių rašytojas Serhijus Žadanas. Benedikto Januševičiaus nuotr.

„Ar neramiu laiku reikia kultūros? Tokios abejonės egzistuoja, kol tiesiogiai nepabūni konflikto zonoje, nepabendrauji su žmonėmis, kurie visa tai patyrė. Kultūra neturi teisės tylėti ar nusišalinti. Man atrodo, kad būtent vykstant karui, daugeliui žmonių svarbu būtent tas normalaus, visaverčio gyvenimo – kultūros buvimas“, – apie kultūros ir politikos ryšius sako ukrainiečių rašytojas Serhijus Žadanas.

„Mieganti proza ir daug geros poezijos“, – taip praėjusių metų literatūros derlių apibūdina literatūros tyrinėtojos Donata Mitaitė ir Jūratė Čerškutė. 

„Visą gyvenimą rašiau vieną knygą – apie Lietuvos žydų gyvenimo istoriją“, – sako vienas žymiausių Lietuvos rašytojų Grigorijus Kanovičius, įvertintas Nacionaline kultūros ir meno premija. 

„Lietuva pasauliui įdomi tada, kai įdomiai ją parodome. O parodyti tikrai turime daug“, – apie svarbiausias kultūros eksporto kryptis pasakoja Lietuvos kultūros instituto vadovė Aušrinė Žilinskienė.

Apie Voltero pamokas ir kodėl jų nebesuprantame komentare svarsto kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Ukrainos įvykiai turėjo įtakos šios knygos sudarymui – vėl vykdoma ta pati imperinė politika, prievarta, demagogija, kitos tautos niekinimas, kultūros, istorijos iškreipimas. Viskas kartojasi. O ši knyga yra mūsų dokumentas, kaip mes siekėme laisvės. Fotografija – tai dokumentas, kuriuo negali netikėti“, – sako fotomenininkas Romualdas Požerskis, išleidęs fotoalbumą „Lietuva 1988–1993“.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ neeilinis svečias – vienas įdomiausių šių dienų ukrainiečių rašytojų, kurio kūryba verčiama į įvairias užsienio kalbas – S. Žadanas. Pokalbis apie gyvenimą skirtingose sistemose, Ukrainą, kultūros įtaką ir literatūrą. 

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 14 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 15 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close