captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šeimos pieno ūkio perspektyva darosi neaiški

Senelių žemę atsiėmęs Vytenis Vaicekauskas pieno ūkį pradėjo kurti su pirmaisiais savarankiškai apsisprendusiais dirbti žemdirbiais. Dabar ūkyje 30 melžiamų karvių, pasinaudota ir ES parama, bet, smukus pieno supirkimo kainoms, ūkininkas abejoja veiklos perspektyva.

Savo gimtinėje – Marijampolės rajone šalia Igliaukos – senelių žemę atsiėmęs Vytenis Vaicekauskas pieno ūkį pradėjo kurti su pirmaisiais savarankiškai apsisprendusiais dirbti žemdirbiais. Pradžia buvo trys kolūkio už pajus atiduotos karvės. Dabar ūkyje 30 melžiamų karvių, pasinaudota ir ES parama, bet, smukus pieno supirkimo kainoms, ūkininkas abejoja veiklos perspektyva.

Dabar, kai dar daugelis augalininkystės ūkių šeimininkų turi laisvesnio laiko, o ir gyvulininkystės ūkiuose laukuose darbų minimaliai, tinkamas metas domėtis naujovėmis, lankyti įvairius seminarus ir kursus – gausinti ūkininkavimo žinių bagažą. Tuo labiau, kad kasmet pasiūla įvairiausių renginių žemdirbiams nemažėja. Kaip pasirinkti pačius naudingiausius, kuo ypatinga šiemet didžiausią šalyje konsultantų tinklą turinčios LŽŪKT veikla?

Rubrika „Diena kaime“ – su tautodailininku Rimantu Ordinu, su šeima gyvenančiu Jurbarko rajono Pakalniškių kaime. Jis į kaimą iš Kauno kartu su žmona Jūrate atsikraustė prieš 20 metų ir nė už ką nenorėtų dabar grįžti atgal į miestą. Pirmadienio laidoje, pasakodamas apie savaitgalį savo sodyboje, gyvenimo ant Nemuno kranto ypatumus, erdvų kiemą ir dirbinius iš žalvario, užsiminė ir apie planus su šeima vykti į Kaune organizuojamus šventinius Vasario 16-osios renginius. Kaip sekėsi kelionė, kuos vaikams patiko Valstybės atkūrimo šventė Laikinojoje sostinėje?  

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, vasario 17 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...