captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: savo karšto istorija gyva ūkininko prisiminimuose

Agronomas Petras Strolys valdo beveik 100 ha augalininkystės ūkį. Dirba gimtuose kraštuose – Igliaukos apylinkėse. Jam jau 77-eri. Sukaupta didžiulė darbo ir gyvenimo patirtis leidžia svarstyti apie valstybingumą ir pasikeitusį kaimą.
Naturephoto.lt nuotr.
Naturephoto.lt nuotr.

Agronomas Petras Strolys valdo beveik 100 ha augalininkystės ūkį. Dirba gimtuose kraštuose – Igliaukos apylinkėse. Jam jau 77-eri. Sukaupta didžiulė darbo ir gyvenimo patirtis leidžia svarstyti apie valstybingumą ir pasikeitusį kaimą. Prisiminti pauglystę, kai pokaryje Vasario 16-osios proga Igliaukoje buvo iškelta trispalvė. Analizuoti, kodėl dabar žmonės pasidarė pikti, o dalis politikų netgi ardo valstybės pamatus.

Lietuvoje yra labai nedaug kaimiškųjų seniūnijų, kurios turėtų savo krepšinio lygą. Viena tokių įkurta Širvintų rajone, Čiobiškio seniūnijoje. Varžybos organizuojamos gyvenvietės pagrindinės mokyklos sporto salėje. Krepšinio mėgėjai čia kiekvieną Vasario 16-ąją rengia šventinius turnyrus.

Su rubrika „Diena kaime“ kalba Rimantas Ordinas, su šeima gyvenantis Jurbarko rajone, šalia Veliuonos esančiame Pakalniškių kaime. Rimantas gimė tremtinių šeimoje Kazachijoje, vėliau gyveno ir mokslus baigė Kaune, o  į kaimą su žmona Jūrate atsikraustė prieš 20 metų ir dabar prisipažįsta, kad nė už ką nenorėtų grįžti atgal į miestą. Nors pradžia nebuvo lengva: teko pačiam tvarkyti sodybą, gyvulių auginimas nepavyko, niekas ir bulvių nepirko. Tada Rimantas susirado savo amatą – iš pradžių statė pečius ir neblogai sekėsi, bet tautodailė – žalvario meistrystė – ėjosi geriausiai. Dabar Rimantas turi dviejų hektarų kiemą, jaukią sodybą, su žmona augina tris vaikus ir labiausiai žinomas kaip dirbinių iš žalvario gamintojas. Koks savaitgalis buvo kaime gyvenančiam tautodailininkui?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, vasario 16 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close