captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: 2014 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas architektas Rolandas Palekas

„Nacionalinė premija – labai svarbus įvertinimas. Ne tik asmeninis, nes architektūra prie stambesnio objekto susieja ir suvienija labai daug žmonių. Architektūroje ir miestų planavime gamtos dėsniai privalomi. Tie, kas jų nesilaiko, nebando jų išgirsti, padaro klaidų, sukuria trumpalaikių dalykų.“
Architektas Rolandas Palekas. Ievos Rekštytės (IQTV) nuotr.
Architektas Rolandas Palekas. Ievos Rekštytės (IQTV) nuotr.

„Nacionalinė premija – labai svarbus įvertinimas. Ne tik asmeninis, nes architektūra prie stambesnio objekto susieja ir suvienija labai daug žmonių. Architektūroje ir miestų planavime gamtos dėsniai privalomi. Tie, kas jų nesilaiko, nebando jų išgirsti, padaro klaidų, sukuria trumpalaikių dalykų“, – įsitikinęs architektas Rolandas Palekas, Nacionaline kultūros ir meno premija įvertintas už miesto ir gamtos darną architektūroje.

„Kodėl pasirinkome bažnyčią? Tai yra susiję su tikėjimu nutapytu vaizdu – tu arba tiki, arba netiki tuo, kas yra pavaizduota“, – apie parodą „Bažnyčia“ eksponuojamą Vilniaus „Pirklių klube“ pasakoja tapytoja Eglė Karpavičiūtė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Spektaklis skirtas pavargusiam žiūrovui, kuris purtosi nuo visų teatro kūrėjų, besistengiančių šokiruoti, išmušti iš vėžių. Žiūrovui, kuris gyvenime yra patyręs meilę ir yra tikras, kad tai buvo TAI. Tam, kuris yra sutikęs žmogų pirmą kartą gyvenime ir pajutęs, kad jie buvo susitikę anksčiau ir galbūt tai įvyko praeitame gyvenime. Tam, kuris niekuo nebetiki, tam, kad vėl patikėtų“, – sako spektaklio „Spiečius“ režisierė Eglė Kižaitė.

„Nacionalinė premija – labai svarbus įvertinimas. Ne tik asmeninis, nes architektūra prie stambesnio objekto susieja ir suvienija labai daug žmonių. Architektūroje ir miestų planavime gamtos dėsniai privalomi. Tie, kas jų nesilaiko, nebando jų išgirsti, padaro klaidų, sukuria trumpalaikių dalykų“, – įsitikinęs architektas Rolandas Palekas, Nacionaline kultūros ir meno premija įvertintas už miesto ir gamtos darną architektūroje. Apie architekto svajones ir keliones, kūrybos ir darbo ypatumus bei miestų harmoningus veidus arba grimasas pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ vasario 13 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...