captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Lietuvos mokslo premija – už augalų fiziologinius tyrimus

Šį mėnesį posėdžiavusi Lietuvos mokslo premijų komisija paskyrė šešias 2014 metų Lietuvos mokslo premijas. Viena jų skirta keturiems Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkams už darbų ciklą „Fotofiziologinių tyrimų būklė ir jų taikymo perspektyvos augalininkystėje“.
Bijūnų mikroūgliai in vitro. Sodininkystės ir daržininkystės instituto nuotr.
Bijūnų mikroūgliai in vitro. Sodininkystės ir daržininkystės instituto nuotr.

Šį mėnesį posėdžiavusi Lietuvos mokslo premijų komisija paskyrė šešias 2014 metų Lietuvos mokslo premijas. Viena jų skirta keturiems Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkams už darbų ciklą „Fotofiziologinių tyrimų būklė ir jų taikymo perspektyvos augalininkystėje“. Kokia šių darbų praktinio pritaikymo nauda?

Liaudies išmintis sako, kad darbštus žmogus visuomet ras darbą. Taip galima pasakyti ir apie Lazdijų r. ūkininką Edmundą Jastramską. Jo augalininkystės ūkyje ir žiemą darbų netrūksta. Tuo labiau, kad šio ūkio šeimininkai savo laukuose išaugintas rapsų, saulėgrąžų, linų bei kanapių sėklas ne parduoda, o patys spaudžia aliejų ir realizuoja jau gatavą produktą. Ūkio šeimininką žiemos metą dažnai aptiksi dirbtuvėse ne tik techniką pavasario darbams ruošiantį.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, vasario 12 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...