captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas

Tai unikalus muziejus ir parkas, įkurtas Skuodo rajono Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, vaizdingame 14 ha slėnyje.
V. Into akmenų muziejus. Henriko Vaitkevičiaus nuotr.
V. Into akmenų muziejus. Henriko Vaitkevičiaus nuotr.

Tai unikalus muziejus ir parkas, įkurtas Skuodo rajono Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, vaizdingame 14 ha slėnyje. Akmenų parko slėnyje yra akmenų lauko ekspozicija su retų medžių ir augalų kolekcija. Kalnelyje – akmeninių skulptūrų skveras. Muziejuje, įsikūrusiame 200 metų vandens malūne, nemažai yra uolienų, atneštų į Mosėdį ir kitas Lietuvos vietas ledynmečiu, iškasenų, mineralų kolekcijų.

Pirmą akmenį Vaclovas Inta parsigabeno dviračiu. Jaunasis  gydytojas sukinėdavosi ten, kur savo technika, versdami vos kyšančius akmenis, darbavosi melioratoriai. Per atostogas V. Intas lankydavosi  garsiuose Sovietų Sąjungos botanikos soduose, pas gamtos bičiulius. Siuntiniais ir kuprinėmis gydytojas į Mosėdį gabeno viską: akmenis, augalus, gyvūnus, sėklas, smėlį, sodinukus. Taip pamažu kūrėsi akmenų parkas, o vėliau ir muziejus.

Garsas apie tokį akmenų parką ir muziejų nuvilnijo per Žemaitiją ir visą šalį. Dabar čia lankosi ne tik Lietuvos gyventojai, sulaukiama nemažai svečių iš užsienio. O mes ten buvome?

Pasivaikščiokime kartu po V. Into akmenų parką ir muziejų su direktoriumi Evaldu Razgumi.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, rugsėjo 29 d., 15.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...