captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kūrybiškiausių 2014 metų knygų dvyliktukas

„Aptariant 2014 metų knygas, buvo konstatuota, kad praėję metai yra persiorientavimo laikas: tai, kas maitina tradiciją, dabar darosi mažiau gyvybinga, ateina kita karta, kuriasi nauji stiliai.“

„Aptariant 2014 metų knygas, buvo konstatuota, kad praėję metai yra persiorientavimo laikas: tai, kas maitina tradiciją, dabar darosi mažiau gyvybinga, ateina kita karta, kuriasi nauji stiliai“, – teigia Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) Šiuolaikinės literatūros skyriaus mokslininkai, surengę tradicinį pokalbį ir sudarę kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.

„Laukinė antis spektaklyje yra simbolis, bet taip yra ir gyvenime. Po sukrėtimų ne visada žmogus atsitiesia. Kaip ta pašauta antis lieka dumble. Tai yra labai jautri, emocinga pjesė. Šiuolaikiniam žmogui labai reikalingos emocijos, nes per daug racionaliai mes gyvename. Ir teatre labai daug racionalumo, ypatingų koncepcijų, režisūrinių įmantrybių. Per tai dingsta žmogiški dalykai“, – sako režisierius Ramutis Rimeikis, uostamiestyje pastatęs Henriko Ibseno dramą „Laukinė antis“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Labai nesinorėtų sakyti, kad mūsų mokslo elitas yra neraštingas. Norėtųsi tikėti, kad šią situaciją lemia kitos priežastys, tačiau išvada peršasi būtent tokia“, – sako Valstybinės lietuvių kalbos komisijos Programų skyriaus vedėja Vilija Ragaišienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie VLKK atliktą akademinės kalbos tyrimą.

„Aptariant 2014 metų knygas, buvo konstatuota, kad praėję metai yra persiorientavimo laikas: tai, kas maitina tradiciją, dabar darosi mažiau gyvybinga, ateina kita karta, kuriasi nauji stiliai“, – teigia Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) Šiuolaikinės literatūros skyriaus mokslininkai, surengę tradicinį pokalbį ir sudarę kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. Siekiant apsisaugoti nuo išankstinių nuostatų bei suteikti daugiau laisvės diskusijoms, buvo atsisakyta aptarimus vienijančios temos. Pokalbyje apie naujas kūrybiškumo apraiškas ir stilius lietuvių autorių kūryboje dalyvauja literatūrologės – LLTI Šiuolaikinės literatūros skyriaus vadovė dr. Donata Mitaitė, vyresnioji mokslo darbuotoja doc. dr. Loreta Mačianskaitė ir jaunesnioji mokslo darbuotoja dr. Jūratė Čerškutė.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ vasario 11 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close