captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – teatro režisierė ir pedagogė Olga Lapina

„Yra toks publikos, teatro kritikos, visų aplinkinių žiaurumas. Jie sako: jei gerai pradėjai, tai mes į tave žiūrėsim kaip pro padidinimo stiklą. Ir neduok Dieve, jei suklysi. Tarsi menininkas neturi teisės klysti. Jis turi teisę klysti, ir aš labai gerbiu tuos jaunuosius, kurie nori, siekia, ieško.“
Teatro režisierė ir pedagogė Olga Lapina. Irmanto Gelūno nuotr.
Teatro režisierė ir pedagogė Olga Lapina. Irmanto Gelūno nuotr.

„Yra toks publikos, teatro kritikos, visų aplinkinių žiaurumas. Jie sako: jei gerai pradėjai, tai mes į tave žiūrėsim kaip pro padidinimo stiklą. Ir neduok Dieve, jei suklysi. Tarsi menininkas neturi teisės klysti. Jis turi teisę klysti, ir aš labai gerbiu tuos jaunuosius, kurie nori, siekia, ieško. Galbūt jie dar nežino kaip, bet žino ką nori pasakyti. Ir tai yra svarbiausia, tam mes ir gyvename, tam ir kuriame“, – sako teatro režisierė ir pedagogė Olga Lapina, kviečianti į spektaklio „Rusiškas sąsiuvinis“ premjerą Lietuvos rusų dramos teatre.

„Prabilus apie paramą kultūros leidiniams, dažnai oponuojama, kad šie turėtų „parduoti save“. Nežinau, kodėl turime kalbėti prostitucijos terminais. Gal galima kuo nors pridengti tą santykį su kitu žmogumi kaip su preke?“, – apie paramą kultūrinei spaudai komentare svarsto „7 meno dienų“ redaktorė menotyrininkė Agnė Narušytė.

„Tai tapsmo filmas. Kai sutiktas žmogus padeda atsiskleisti kitam, įkvepia jį įgyvendinti norus. O pagrindinių personažių meilė čia tikrai nėra esminė tema, tai fonas pagrindinei idėjai“, – sėkmingai prestižiniame „Sundance“ festivalyje pasirodžiusio lietuvių filmo „Sangailė“ idėją apibūdina pagrindinio vaidmens kūrėja Julija Steponaitytė. 

„Nuo profesionalios karjeros pradžios esu didžiojoje scenoje, mano debiutas buvo su Placido Domingu, visi kiti koncertai, spektakliai – su mega žvaigždėmis, todėl tokia kūrybinė aplinka man visiškai natūrali", – sako prestižinėse Londono ir pasaulio scenose dainuojanti operos solistė Justina Gringytė, debiutuojanti „Vilnius City Operoje“.

„Fizinė drąsa, jeigu ji atribota nuo pilietinės, politinės ir moralinės drąsos, yra menkas dalykas. Drąsa yra nepalyginamai daugiau – tai drąsus protas“. Apie didžiąsias visuomenės vertybes – filosofo Leonido Donskio komentaras.

„Sukūręs kūrinį menininkas turi pasitraukti, pats kūrinys turi kalbėti ateičiai, tačiau šiandien matau daug vienadienių žaidimų, eksperimentų“, – sako skulptorė Dalia Matulaitė. Pasirodžius menininkės kūrybos albumui, klausysimės archyvinio pokalbio su menininke. 

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie teatrą, režisūrą ir iššūkius mintimis dalijasi dviejų „Auksinių scenos kryžių“ laureatė, teatro režisierė ir pedagogė Olga Lapina.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 7 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 8 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...