captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamta – visų namai“: vasario charakteris permainingas

Vasaris Lietuvoje visada vadintas pūgium , nes jo charkteris labai permainingas ir pūgos turėtų kilti kasdien ir ne po vieną kartą. Ypač vasario gale. Tačiau dabar pūgai būtų sunkiau: iš kur vėjas jai imtų sniego?

Vasaris Lietuvoje visada vadintas pūgium, nes jo charkteris labai permainingas ir pūgos turėtų kilti kasdien ir ne po vieną kartą. Ypač vasario gale. Tačiau dabar pūgai būtų sunkiau: iš kur vėjas jai imtų sniego? 

Apakinti pavasario nuojautų, mes nematome, kad labai daug kas jau nepaiso žiemos arba gyvena tokius gyvenimus, kurie yra lyg iš pavasario. Tai tikrai ne lapės ir ne vilkai, kurie kelia vestuves, netgi ne pelėdos ir krankliai.  Laukuose paliktuose ir pamirštuose šieno ritiniuose dabar gimsta pelių ir pelėnų jaunikliai. Aplinkui dar šalta, o graužikai urveliais iš žemės pakyla į saugų „daugiaaukštį“, čia susmulkinę šiengalius įrengia minkštus guolius. 

Nors nedvelkia šiluma, tačiau po žeme sukruto žibuoklių, pipirnių šakniastiebiai. Laidoje kalbėsime apie tai, ką šiuo metu gamtoje galima rasti skanaus ir naudingo. O tokių skanėstų tikrai yra.

Praėjusią savaitę Lietuvos miškuose buvo skaičiuojami vilkai ir lūšys. Skaičiuotojai – miškininkai, medžiotojai, gamtininkai ir savanoriai susidūrė su svarbia problema – ne visur buvo pakankamai sniego.  Tačiau plėšrieji gyvūnai yra skaičiuojami ir kitaip. Apie Lietuvoje pradėtą vykdyti naują jų gausos įvertinimo projektą pasakos  Gamtos mokslų centro darbuotojas Linas Balčiauskas.

Skaitysime klausytojų laiškus, dalysimės patirtimi, nes čia, gamtoje – mūsų visų namuose, jos labai reikia.

Autoriai Selemonas Paltanavičius ir Adolfas Drungilas.

„Gamta – visų namai“ – vasario 7 d., šeštadienį, 06.30 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama antradieniais 20.20 val.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...