captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „apie leisgyvę kultūros spaudą“

„Ar vis dėlto nereikėtų pagaliau surėmus pečius atsakyti į klausimą europietiškai – jeigu leidiniai reikalingi Lietuvos kultūrai, gal juos reikia ir tinkamai remti? Jeigu nereikalingi – taip ir pasakyti“, –  kreipimesi į aukštus šalies pareigūnus rašo kultūros savaitraščių vyriausieji redaktoriai.

„Pasitelkus sąmokslo teoriją, būtų galima sakyti, kad vykdomas eksperimentas, kurio tikslas – nustatyti ribą, kada kultūros leidinius ištinka koma. Ar vis dėlto nereikėtų pagaliau surėmus pečius atsakyti į klausimą europietiškai – jeigu leidiniai reikalingi Lietuvos kultūrai, gal juos reikia ir tinkamai remti? Jeigu nereikalingi – taip ir pasakyti“, –  kreipimesi į aukštus šalies pareigūnus rašo kultūros savaitraščių vyriausieji redaktoriai.

„Ėjimas žaibolaidžiu į realybę, kažkokią visuomeninę  refleksiją, taip pat minties ar įspūdžio išartikuliavimas vizualiu ir tekstiniu pavidalu yra šiuo metu man įdomūs, nes verčia jaustis gyvu, ne rutinoje. Tai suteikia adrenalino, leidžia labiau susilieti su realybe, tuo pačiu tai yra ir pavojingas žaidimas“, – sako režisierius Agnius Jankevičius, Vilniaus teatre „Lėlė“ pastatęs spektaklį suaugusiems „Maršrutas“ apie puikiai žinomą Vilniaus miesto veikėją.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Vaikiškų knygų iliustracijų parodų Lietuvoje trūksta. Projektas turi du tikslus. Vienas ir tikrai labai svarbus – pratinti skaitytojus nuo mažų dienų lankytis galerijose, antrasis – iš arčiau apžvelgti, įvertinti ir palyginti trijų Baltijos šalių menininkų kūrybos tendencijas, stilistiką, parodyti plačias knygų iliustravimo galimybes“, – sako parodos „Baltijos iliustracija“ kuratorė dailininkė Ula Šimulynaitė.

„Pasitelkus sąmokslo teoriją, būtų galima sakyti, kad vykdomas eksperimentas, kurio tikslas – nustatyti ribą, kada kultūros leidinius ištinka koma. Ar vis dėlto nereikėtų pagaliau surėmus pečius atsakyti į klausimą europietiškai – jeigu leidiniai reikalingi Lietuvos kultūrai, gal juos reikia ir tinkamai remti? Jeigu nereikalingi – taip ir pasakyti“, – kreipimesi į aukštus šalies pareigūnus rašo kultūros savaitraščių vyriausieji redaktoriai. Kodėl kultūros leidiniai vis mažiau finansuojami ir kokiais argumentais šią tendenciją būtų galima paaiškinti, pokalbis studijoje su Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininku Gintaru Aleknoniu, „Literatūros ir meno“ vyr. redaktoriumi Gyčiu Norvilu, „Metų“ vyr. redaktoriumi Danieliumi Mušinsku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ vasario 6 d., penktadienį, nuo 08.12 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...