captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: europarlamentaras stengiasi tinkamai atstovauti žemdirbiams

Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo reikalų komitetas, kurį sudaro per 50 pagrindinių ir maždaug tiek pat pakaitinių narių, reguliuoja apie 40 proc. ES biudžeto pinigų. Šiame komitete Lietuvos žemdirbių ir kaimo interesams atstovauja europarlamentaras Bronis Ropė. Kaip jam sekasi?
Europarlamentaras Bronis Ropė.
Europarlamentaras Bronis Ropė.

Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo reikalų komitetas, kurį sudaro per 50 pagrindinių ir maždaug tiek pat pakaitinių narių, reguliuoja apie 40 procentų ES biudžeto pinigų. Šiame komitete Lietuvos žemdirbių ir kaimo interesams kaip pagrindinis komiteto narys atstovauja europarlamentaras Bronis Ropė. Kuo jis dabar užsiėmęs, kaip jam sekasi?

Šeštadienį Dusetose tradicinėse žirgų lenktynėse „Sartai 2015“ startuos 71 ristūnas. Kadangi kai kurie žirgų vadeliotojai lenktyniaus su keliais žirgais, jų bus mažiau negu ristūnų – dvidešimt  aštuoni. Pavyzdžiui, daugkartinis Sartų lenktynių dalyvis širvintiškis Juozas  Kaušakys varžysis su trim ristūnais. Jis paslapčia svajoja apie bent  vieną iš devynių prizų. Beje, šiemet lenktynių prizinis fondas 21 tūkst. eurų .

Šių metų pradžioje Europos Parlamentas patvirtino Europos Komisijos pasiūlymą, kad kiekviena Bendrijos šalis, vadinasi ir Lietuva, pati nuspręs, bus ar ne auginami genetiškai modifikuoti žemės ūkio augalai. Kol kas ES teritorijoje leidžiama auginti tik genetiškai modifikuotus kukurūzus. Jie  jau sėjami penkiose  Bendrijos valstybėse: Čekijoje, Slovakijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Rumunijoje. Artėjant pavasariui, smalsu sužinoti, kokios nuostatos laikosi mūsų šalies Žemės ūkio ministerija. Apsisprendžiant jos žodis ypač svarbus.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, vasario 6 d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close