captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: sumoka, kad galėtų dirbti... pieno fermoje

Jau pusmetį širvintiškiui ūkininkui Juozui Beinorui šeimos pieno ūkis kas mėnesį neša beveik 100 eurų nuostolį. Melždamas per metus iš ypač rūpestingai prižiūrimų pusšimčio karvių po 7,5 tonos pieno, ūkininkas atsisako toliau išlaidauti už teisę dirbti.

Jau pusmetį širvintiškiui ūkininkui Juozui Beinorui šeimos pieno ūkis kas mėnesį neša beveik 100 eurų nuostolį. Melždamas per metus iš ypač rūpestingai prižiūrimų pusšimčio karvių po 7,5 tonos pieno, ūkininkas atsisako toliau išlaidauti už teisę dirbti. Negana visų bėdų, pieno gamintojus šokiravo žinia, kad dvigubai pabrango pieno tyrimai. Vėliau paaiškėjo, jog tai klaida.

Lietuvoje jau antrą mėnesį cirkuliuoja litą pakeitęs euras. Kaip nauja valiuta įsitvirtina Ignalinos krašte?

Ne tik gerais tradicinės žemės ūkio gamybos rodikliais, bet ir alternatyvia veikla, dideliu verslumu pasižymi Biržų rajono ūkininkas Stasys Stačkūnas. Jam rūpi ne tik savo kiemo, bet ir kaimynų ūkininkų reikalai. Stasys Stačkūnas įsitikinęs, kad susibūrus į kooperatyvą, ūkininkai galėtų gauti teisingesnį atlygį už savo darbą, būtų kitų privalumų. Todėl vasario vidury jis kviesis aplinkinius ūkininkus, kalbins jungtis į žemės ūkio kooperatyvą. Toks mėginimas, deja, nesėkmingas  jau buvo maždaug prieš dešimtmetį. O kaip bus šį sykį? 

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, vasario 4 d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...