captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: Mikalojus Radvila Juodasis, arba apie tai, kas liko šešėlyje prieš penkiasdešimt metų

Šiais metais minime išskirtinės istorinės asmenybės, nusipelniusios LDK klestėjimui – Mikalojaus Radvilos Juodojo 500 metų jubiliejų. Ta proga LMA Vrublevskių bibliotekoje eksponuojama paroda „Meilės Tėvynei vestas“.
Mikalojus Radvila Juodasis.
Mikalojus Radvila Juodasis.

Šiais metais minime išskirtinės istorinės asmenybės, nusipelniusios LDK klestėjimui – Mikalojaus Radvilos Juodojo 500 metų jubiliejų. Puiki galimybė dar kartą įvertinti palikimą, susijusį su šiuo vardu, pažinti jo darbus ir aktualizuoti šių dienų kontekste. Ta proga LMA Vrublevskių bibliotekoje eksponuojama paroda „Meilės Tėvynei vestas“. Apie Mikalojų Radvilą Juodąjį kaip reformacijos idėjų skleidėją ir įtvirtintoją LDK, kultūros ir meno puoselėtoją pratęsime pokalbį su kultūros istorike Inge Lukšaite ir Violeta Radviliene, LMA Vrublevskių bibliotekos bibliografe.

Parodoje, skirtoje Mikalojui Radvilai Juodajam, pamatysime dokumentų, pasiekusių mus iš tolimo XVI amžiaus. Tai Rankraščių skyriuje saugomi teismų sprendimai, patvirtinti Vilniaus vaivados Mikalojaus Radvilos Juodojo antspaudu, karaliaus Žygimanto Augusto raštas, patvirtinantis vieną M. Radvilos Juodojo dovanojimą, Vilniaus evangelikų reformatų sinodo protokolų knyga. Bet turbūt įdomiausia tie eksponatai, kurių negalėjome pamatyti prieš penkiasdešimt metų arba nebuvo įmanoma jų pateikti toje šviesoje, kaip dabar. Tuo tarpu mūsų kaimynai baltarusiai dar iki šiol cenzūruoja palikimą, susijusį su Mikalojaus Radvilos Juodojo vardu - apie visa tai laidoje "Gyvoji istorija".

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ vasario 6 d., penktadienį, 16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...