captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: operos solistė Justina Gringytė

„Kai  pirmą kartą pamačiau šią operą Karališkojoje operoje „Covent Garden“, dar savaitę po spektaklio niūniavau šios operos melodijas. „Jono ir Gretos“ muzika yra labai graži, joje daug folkloro atskambių.“
Operos solistė Justina Gringytė. Lukasz Rajchert nuotr.
Operos solistė Justina Gringytė. Lukasz Rajchert nuotr.

„Kai  pirmą kartą pamačiau šią operą Karališkojoje operoje „Covent Garden“, dar savaitę po spektaklio niūniavau šios operos melodijas. „Jono ir Gretos“ muzika yra labai graži, joje daug folkloro atskambių“, – sako pirmąkart lietuviškoje scenoje vaidinsianti solistė mecosopranas Justina Gringytė.

„Tradiciškai laikoma, kad tamsūs darbai yra tarsi antrarūšiai, netinkantys namams ar meno kolekcijai. O juk tai savo esme labai romantiškas žanras“, – tvirtina menotyrininkė dr. Simona Makselienė, pristatydama noktiurno žanrui skirtą parodą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ar visos kartos patiria panašias transformacijas tuo pačiu metu? Dabartiniai trisdešimtmečiai kultūros lauko veikėjai pripažinimo ir įtakingumo lygį pasiekė šiek tiek anksčiau nei daugelis jų vyresnių kolegų. Tuo tarpu jaunesnei kartai rūpi visai kiti dalykai“, – apie skirtingas kultūros žmonių kartas komentare su rubrika „Požiūris“ svarsto šiuolaikinės kultūros tyrinėtojas Jurijus Dobriakovas.

„Kai  pirmą kartą pamačiau šią operą Karališkojoje operoje „Covent Garden“, dar savaitę po spektaklio niūniavau šios operos melodijas. „Jono ir Gretos“ muzika yra labai graži, joje daug folkloro atskambių. Operos tema – aktuali mūsų gyvenime ir yra labai arti mūsų visų. Tai – opera ne apie karalius ar Dievų žlugimą, tačiau apie vieną šeimą ir jų kasdienį, sunkų, bet ir įdomų gyvenimą“, – sako pirmąkart lietuviškoje scenoje vaidinsianti solistė mecosopranas Justina Gringytė, jau spėjusi išgarsėti pagrindiniais vaidmenimis Anglijoje. Apie lietuvaitės kelią į didžiąsias pasaulio scenas pokalbis studijoje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ vasario 3 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...