captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: diena kaime su ūkininku Zigmu Ričkumi

Šios savaitės laidos rubrikos „Diena kaime“ herojus – Kėdainių rajono ūkininkas Zigmas Ričkus – didžiuosius darbus jau baigė. Kaip jam sekėsi, koks buvo trečiadienis ūkyje ir Pelutavos kaime?

Rudeniškos, bet šiltos ir be lietaus pastarosios dienos leidžia žemdirbiams palankiomis sąlygomis baigti doroti grikių ir cukrinių runkelių derlių, atlikti kitus lauko darbus. Šios savaitės laidos rubrikos „Diena kaime“ herojus – Kėdainių rajono ūkininkas Zigmas Ričkus – didžiuosius darbus jau baigė. Šiomis dienomis tvarko organines trąšas, netrukus pradės rudeninį arimą. O trečiadienį, be kitų šiam laikui įprastų darbų, važiavo į rajono centrą biurokratinių reikalų tvarkyti. Kaip jam sekėsi, kokia diena buvo ūkyje ir Pelutavos kaime?

Jau antrą kartą šiemet pratęstas paraiškų priėmimo terminas ES paramai gauti, norintiems tvarkyti melioracijos griovius. Šiemet tam skirta 10 mln. litų. Nuo gegužės pradžios, kai buvo pradėtos rinkti paraiškos, paprašyta vos 3 mln. litų. Paraiškas pateikė tik apie 120 žemdirbių. Marijampolės apskrityje negauta nė vienos paraiškos. Akmenės rajone per pirmąjį paraiškų etapą gautos tik 2, tikimasi dar kelių. Apleistų griovių šalyje per 27 000 kilometrų. Dėl blogos melioruotų žemių būklės žemdirbiai patiria derliaus nuostolių. Kaip paramą vertina ir ko iš pratęsto paraiškų termino tikimasi Akmenės rajone?

Permainos pastaraisiais metais kaime akivaizdžios. Nors kaimai tuštėja, atsiranda ir nemažai modernių ūkių, dalis žemdirbių pradeda geriau gyventi. Pasiektus rezultatus iš pašalės visada geriau pastebėti ir vertinti. Nepaisydami gerų permainų, dalis žemdirbių linkę dejuoti ir nepelnytai daugelį bėdų versti gamtai ir ūkininkavimo sąlygoms.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugsėjo 27 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...