captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kas bus daroma, kad Etnografinių regionų metai nebūtų tik deklaracija?

„Šiandien daugelis senosios kultūros ženklų, folkloras nebėra natūrali gyvenimo dalis, tad neverta stebėtis, kad žmonės savaip interpretuoja, perkuria, pavyzdžiui, muzikinius kūrinius. O spręsti, kas iš tų interpretacijų yra kičas, kas ne, reikia atsargiai, tik laikas parodys.“

„Šiandien daugelis senosios kultūros ženklų, folkloras nebėra natūrali gyvenimo dalis, tad neverta stebėtis, kad žmonės savaip interpretuoja, perkuria, pavyzdžiui, muzikinius kūrinius. O spręsti, kas iš tų interpretacijų yra kičas, kas ne, reikia atsargiai, tik laikas parodys“, – apie etnokultūrą šiandien pastebi Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja, kultūrologė Irena Seliukaitė.

„Labai smagu, kad pastaraisiais metais pastatėme ar rekonstravome nemažai šalies bibliotekų, tačiau norėčiau, kad rūpintumėmės ne tik infrastruktūra, bet ir bibliotekų vidumi. Pažiūrėkit į bibliotekininkų algas, jie, ko gero, labiausiai pamiršti“, – kalbėdamas apie architektūrą pastebi žurnalo „Archiformos“ redaktorius Leonardas Vaitys. Reportažas iš architektūros žurnalo apdovanojimų.

Tyrimo duomenimis, ketvirtadalis šalies gyventojų teigia, kad intelektine nuosavybe naudojasi legaliai, tačiau tik penktadalis pripažįsta, kad nelegalus jos naudojimas yra vagystė. Ar vienintelis kelias – baudžiamoji atsakomybė? O ką rodo pasaulyje daug anksčiau kilusios diskusijos šia tema?

„To, kas vyksta šiuo metu Europoje, Ukrainoje, kontekste – kai vyksta psichologinis, fizinis smurtas, – šis spektaklis yra labai laiku. Matome, kokia visuomenės dalis ignoruoja smurtą, matome, kaip tai veikia žmones“, –  sako spektaklio „Mechaninė širdis“ muzikos autorius, kompozitorius Antanas Jasenka. 

„Ar visos kartos patiria panašias transformacijas tuo pačiu metu? Dabartiniai trisdešimtmečiai kultūros lauko veikėjai pripažinimo ir įtakingumo lygį pasiekė šiek tiek anksčiau nei daugelis jų vyresnių kolegų. Tuo tarpu jaunesnei kartai rūpi visai kiti dalykai“, – apie skirtingas kultūros žmonių kartas komentare svarsto šiuolaikinės kultūros tyrinėtojas Jurijus Dobriakovas.

Apie Metų knygos rinkimuose dalyvaujančią šviesaus atminimo rašytojo Romualdo Granausko knygą „Trečias gyvenimas“ pokalbis su literatūrologe Solveiga Daugirdaite.  

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie etnografinių regionų metus kalbėsime su Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja, kultūrologe I. Seliukaite ir etnomuzikologe prof. Daiva Vyčiniene. Kas bus daroma, kad Etnografinių regionų metų vardas neliktų tik deklaracija? Su kokiais iššūkiais etnokultūra susiduria šiandien?

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 31 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 1 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...