captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: architektūra saugomose teritorijose – tarp idėjų ir draudimų

Įstatymai numato griežtas taisykles norintiems projektuoti ar statyti objektus saugomose teritorijose, tačiau specialistai sako, kad keldami griežtus reikalavimus nekreipiame dėmesio į šiandieninius visuomenės poreikius.

Įstatymai numato griežtas taisykles norintiems projektuoti ar statyti objektus saugomose teritorijose, tačiau specialistai sako, kad keldami griežtus reikalavimus nekreipiame dėmesio į šiandieninius visuomenės poreikius. Kaip formuoti visuomenei patrauklią aplinką, tačiau nesuniokoti jau esamų vertybių?

„Devintajame festivalyje grįžome prie savo pirminės užduoties – provokuoti, klausti, kalbėtis, diskutuoti apie pačius svarbiausius, ne visuomet patogiausius dalykus. Trys teatro vizionieriai – Romeo Castellucci, Rodrigo Garcia ir Michelis Schroderis – maišo teatrinę realybę su pačiais įvairiausiais komponentais – popkultūra, scenai tarsi visai nederančiais dalykais ir kalba universalia kalba“, – sako Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos” meno vadovė Audra Žukaitytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje Mykolas Drunga aiškinsis, kodėl Stradivarijaus smuikai turi ypatingą skambesį.

Įstatymai numato griežtas taisykles norintiems projektuoti ar statyti objektus saugomose teritorijose. Tačiau specialistai sako, kad keldami griežtus reikalavimus nekreipiame dėmesio į šiandieninius visuomenės poreikius, stabdome architektūros raidą. Kaip formuoti visuomenei patrauklią aplinką, tačiau nesuniokoti jau esamų vertybių? Kokia architektūra turėtų būti saugomose teritorijose? Pokalbis su Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus pirmininku Gintaru Prikockiu, architektu Luku Rekevičiumi, kultūros viceministru Gediminu Rutkausku ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės pavaduotoju Romu Pakalniu. 

Ved. Raminta Jonykaitė.                         

„Ryto allegro“ rugsėjo 27 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...