captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kuo svarbios žemdirbiams savivaldos ir visuomeninės organizacijos?

Žemdirbiai nemėgsta, o kartais ir laiko neturi važinėti į renginius miestuose, dalyvauti posėdžiuose svarstant ne tik savo problemas. Tačiau, kaip rodo patirtis – verta.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Alytaus rajono „Atžalyno“ žemės ūkio bendrovės vadovas Algis Žėkas yra rajono savivaldybės tarybos ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumo narys. Dažniausia įpratę prie ūkinių reikalų, žemdirbiai nemėgsta, o kartais ir laiko neturi važinėti į renginius miestuose, dalyvauti posėdžiuose svarstant ne tik savo problemas. Tačiau, kaip rodo patirtis – verta.

Rusijos paskelbtas žemės ūkio produktų embargas ypač skaudžiai palietė Lietuvos pieno sektorių. Tad pastangos ieškoti naujų eksporto rinkų pienui ir jo produktams užsienio šalyse teikia vilčių, jog įtampa šalies pieno sektoriuje mažės. Pastaraisiais mėnesiais pieno eksportas ypač išaugo į Baltarusiją ir turi tendenciją toliau didėti. Eksporto plėtros klausimus šią savaitę aptarė ir Minske apsilankę Lietuvos žemės ūkio ministerijos specialistai.

Molėtų rajono Inturkės bibliotekla jau dešimtmetį veikia vietos mokyklos patalpose. Į du kabinetus telpantys knygų stelažai, šešios darbo vietos prie kompiuterių – tai tik dalis bibilioteklininkės Onutės Cesiūlienės veiklos sričių. 300 nuolatinių skaitytojų turinti bibilioteka labiausia garsėja savo mėgėjiškais spektakliais, kurie vaidinami mokyklos nedidelėje Aktų salėje. Vietos aktoriams mėgėjams taip pat patinka vaidinti, jie kviečiami į gretimų kaimų bendruomenes, netgi į rajono centrą.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, sausio 30 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...