captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kultūros žurnalas „Krantai“ – prasmingi 25-eri metai kur link?

Pokalbis su dabartiniais leidinio kūrėjais apie kultūros žurnalo „Krantai“ prasmingus 25-erius metus.

Pasak meno kultūros žurnalo „Krantai“ įkūrėjo, poeto Vaidoto Daunio (1958–1995), „esama daug krantų, bet yra ir vienas kur link? ieškantiems kranto. Ši prieštara išreiškia skaudžią šiuolaikinio žmogaus būseną, kurioje šmėsčioja krantas, kaip prasmė ir išsigelbėjimas, bet kurioje žmogus kartu suvokia, jog ši jam duota tikėjimo ir abejonės akimirka, šis jo hic et nunc, yra jo tikrasis krantas, jo teismas, jo uostas. Todėl krantas yra ne vienas – jų yra tiek, kiek yra žmonių, išgyvenančių atviros dvasios būseną. Bet viltingas kur link? šioje dvasioje reiškia vienijantį kranto ilgesį“. Pokalbis su dabartiniais leidinio kūrėjais apie kultūros žurnalo „Krantai“ prasmingus 25-erius metus.

„Muzikoje idėjos yra labai svarbios ir nė kiek ne menkesnės, negu teatre, operoje ar dailėje, skulptūroje, menuose, kurie turi savo labai konkrečią formą. Muzikoje forma yra truputį abstraktesnis dalykas, nes jinai suskamba tam tikrą laiką. Nuskamba ir paskui pradingsta. Bet įspūdis ir dvasios penas yra labai didelis“, – pristatydamas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro 26-ojo sezono antro pusmečio koncertus „Herojai su orkestru“ sakė maestro Gintaras Rinkevičius.

Kultūros savaitraščių „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“ ir „Voruta“ apžvalga.

„Europos politikos tikrąsias realybes puikiai atspindi „Eurovizijos“ dainų konkursas, į kurį senųjų ES šalių atstovai patenka be atrankos, o visi kiti turi įveikti atrankos turus. Taip yra ir su bet kokiu klubu – tie, kas jį įkūrė, jaučiasi tikresniais nariais už tuos, kurie prie jo prisijungė vėliau. Kažkokios šalys lieka europietiškos nepaisant to, kas ten vyksta, o mes – visi kiti, nauji – esam įtartini. Kita vertus, nereikia dėl šito įsižeisti. Verčiau suvokti savo europietiškumą esant čia, ne vien tarptautiniam lygmeny, ir įgyvendinti tą europietiškumą savo kasdienėje praktikoje", – apie europietišką tapatybę ir tai, kas Europą vienija ir kas įkvepia euroskeptikus, pokalbis su rašytoju, Talino ir Helsinkio universiteto prof. Reinu Raudu.

Pasak meno kultūros žurnalo „Krantai“, skirto tradicinei ir šiuolaikinei Lietuvos kultūrai bei jos sąveikoms su pasaulio menu, įkūrėjo, poeto Vaidoto Daunio (1958–1995), „esama daug krantų, bet yra ir vienas kur link? ieškantiems kranto. Ši prieštara išreiškia skaudžią šiuolaikinio žmogaus būseną, kurioje šmėsčioja krantas, kaip prasmė ir išsigelbėjimas, bet kurioje žmogus kartu suvokia, jog ši jam duota tikėjimo ir abejonės akimirka, šis jo hic et nunc, yra jo tikrasis krantas, jo teismas, jo uostas. Todėl krantas yra ne vienas – jų yra tiek, kiek yra žmonių, išgyvenančių atviros dvasios būseną. Bet viltingas kur link? šioje dvasioje reiškia vienijantį kranto ilgesį“. Pokalbis su „Krantų“ vyr. redaktoriumi, menotyrininku, dr. Helmutu Šabasevičiumi, menotyrininke dr. Rasa Gečaite, Raimonda Dauniene, istorike dr. Elvyra Usačiovaite.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ sausio 30 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...