captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamta – visų namai“: išeina dar vienas sausis

Anksti ryte jau tilindžiuoja zylės. O vakare nustembi supratęs, kad dienos darbams skirta daugiau laiko, kad sutemos ir niūkią dieną renkasi kur kas vėliau. Kiekviena diena už vakarykščią ilgesnė  bent ketvertu minučių.  Taigi, dabar kas savaitę gims pusė valandos šviesos.

Anksti ryte jau tilindžiuoja zylės. O vakare nustembi supratęs, kad dienos darbams skirta daugiau laiko, kad sutemos ir niūkią dieną renkasi kur kas vėliau. Kiekviena diena už vakarykščią ilgesnė  bent ketvertu minučių.  Taigi, dabar kas savaitę gims pusė valandos šviesos. Gyvūnai ir be laikrodžio visa tai supranta ir savaip keičia savo dienotvarkes. Tačiau keičiasi ne tik tai.

Atkreipkite dėmesį, kad dar nepabiro gulbių  šeimos – senosios sniego baltumo paukštės laikosi kartu su pilkaplunksniais jaunikliais. Greitai  gulbiukai virs baltomis gulbėmis, o jų tėvams  fiziologija primins, kad laikas rūpintis nauju lizdu, nauja dėtimi, naujais jaunikliais. Vieną dieną gulbinas, padedamas gulbelės, ims pulti savo pernykščius jauniklius, žnaibys juos, muš sparnais – šiuo metu jie tapo jau svetimomis gulbėmis, kurios galimai kėsinasi į gulbių šeimos teritoriją ir šeimos darną.

Vasarį prasideda lapių ir vilkų ruja. Šiemet gamtosaugininkai ir miškininkai nutarė vilkų apskaitas atlikti anksčiau – vasario pradžioje, kol yra sniego. Laidoje pasakojame apie vilkų ir lūšių apskaitą, apie vilkų ilgamečius stebėjimus Rytų Lietuvoje. 

Mūsų ir vėl klausia – ką daryti žiemą suradus ežį? Visą jo priežiūros metodiką pateiksime laidoje. Taip pat skaitysime klausytojų laiškus, kalbėsime apie vasarį, paskutinį žiemos mėnesį.

Laidos autoriai – Selemonas Paltanavičius ir Adolfas Drungilas.

„Gamta – visų namai“ – sausio 31 d., šeštadienį, 06.30 val., kartojama vasario 3 d. 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Gamta – visų namai“ – šeštadieniais 06.30 val. ir antradieniais 20.20 val.

Laidos autoriai – Selemonas Paltanavičius ir Adolfas Drungilas

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close