captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija": apie Mikalojų Radvilą Juodajį, nekarūnuotą LDK kunigaikštį

Kunigaikščio Mikalojaus Radvilos Juodojo asmenybė – simbolinė savo epochos figūra. Šiais metais minint jo 500-ąsias gimimo metines, sukaktis plačiai prisimenama visame Vidurio ir Rytų Europos regione, aptariami visos Radvilų giminės nuopelnai Vilniui ir Lietuvos Didžiajai Kunigaikštijai.
Mikalojus Radvila Juodasis.
Mikalojus Radvila Juodasis.

Kunigaikščio Mikalojaus Radvilos Juodojo asmenybė – simbolinė savo epochos figūra. Šiais metais minint jo 500-ąsias gimimo metines, sukaktis plačiai prisimenama visame Vidurio ir Rytų Europos regione, aptariami visos Radvilų giminės nuopelnai Vilniui ir Lietuvos Didžiajai Kunigaikštijai. Teikdamas prioritetą valstybės interesams, Mikalojus Radvila Juodasis veikdavo kaip toliaregis politikas, gabus diplomatas, sumanus administratorius. Jis ypač daug nusipelnė kultūrai, švietimui, mokslui, menui ir LDK religijos plėtrai. Tai susiję ne tik su jo asmenybe, bet ir su reformacijos sklaida. Mikalojus Radvila Juodasis naująjį tikėjimą priėmė apie 1553 m. Tai buvo reikšmingas žingsnis ne tik jam, bet ir visuomenei bei valstybei.

Išskirtinius Mikalojaus Radvilos Juodojo gebėjimus ir nuopelnus tėvynei aptarsime su kultūros istorike Inge Lukšaite ir LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus vyriausiąja bibliografe Violeta Radviliene.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ sausio 30 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...