captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: modernus šeimos pieno ūkis nemato perspektyvos

Petras Žička per du dešimtmečius sukūrė nedidelį, bet modernų ir patogų šeimos nariams dirbti pieno ūkį. Dabar Molėtų rajone Kaušinių kaime 30 melžiamų karvių, nauja ferma, moderni įranga, tačiau pajamos už pieną jau nepadengia gamybos išlaidų.

Petras Žička per du dešimtmečius sukūrė nedidelį, bet modernų ir patogų šeimos nariams dirbti pieno ūkį. Dabar Molėtų rajone Kaušinių kaime 30 melžiamų karvių, nauja ferma, moderni įranga, tačiau pajamos už pieną jau nepadengia gamybos išlaidų. Tikėjosi, kad ūkininkavimą tęs sūnus, bet dabar jau tokių vilčių vis mažiau.

Tik pradėjus savarankiškai ūkininkauti dažname rajone ar net ir seniūnijoje buvo po kelis sertifikuotus javų ir kitų žemės ūkio augalų sėklų auginimo ūkių. Praėjus dviem dešimtmečiam tokių ūkių labai sumažėjo. Pavyzdžiui, Biržų rajone sėklininkyste užsiima tik du ūkininkai Stasys Stačkūnas ir Kęstutis Armonas. Pastarasis dabar valdo apie 250 hektarų ir nuo pat pradžių sėkmingai verčiasi sėklininkyste.

Su rubrika „Diena kaime“ kalbinamas Algis Žėkas – Alytaus rajono „Atžalyno“ žemės ūkio bendrovės vadovas. Bendrovė gerai žinoma ne tik rajone: 2400 hektarų žemės, 450 melžiamų karvių, 180 mėsinių galvijų. Pirmadienio laidoje Algis pasakojo apie kaimo bendruomenės aktyvo susirinkimą sekmadienį, medžioklę šeštadienį ir bendrovėje dirbančių žmonių atostogas, nes sausis – laisvesnis metas žemdirbiams. O koks pirmadienis buvo žemės ūkio bendrovės vadovui? 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, sausio 27 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...