captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: atminties karai – utopijos, eutopijos ir distopijos.

Po XX a. socialinių eksperimentų žmonijai dingo noras žavėtis utopijomis. Net teisinga ir gera visuomenės idėja neretai yra pajuokiama ir laikoma kažkuo iš utopinių fantazijų sferos. Tik kažkodėl pamirštama, kad utopija, mūsų pasaulyje išvaryta pro duris, sugrįžo pro langą.
Leonidas Donskis. bernardinai.lt nuotr.
Leonidas Donskis. bernardinai.lt nuotr.

Praėjusių metų pabaigoje Nacionalinėje galerijoje vyko Architektūros (pokalbių) fondo paskaitų ciklas „Koks miestas?”. Paskaitose buvo aptariamas šiuolaikinis miestas, svarstyta, kas formuoja jo įvaizdį, kokį vaidmenį šiame procese atlieka ideologija, kalbėta apie praeities ir dabarties miesto vizijas. Vienas iš ciklo renginių buvo skirtas miesto ir atminties temai – pasakojimui apie utopijas.  

Po XX a. socialinių eksperimentų žmonijai dingo noras žavėtis utopijomis. Net teisinga ir gera visuomenės idėja neretai yra pajuokiama ir laikoma kažkuo iš utopinių fantazijų sferos. Tik kažkodėl pamirštama, kad utopija, mūsų pasaulyje išvaryta pro duris, sugrįžo pro langą. Įvyko jos privatizacija – šiandien mes svajojame ne apie gerą visuomenę ar bendruomenę, o apie gerą savo pačių gyvenimą ir individualią sėkmę. Bet kur lieka miestas? Juk jis yra tikroji utopijų ir jų vedinių – eutopijų ir distopijų – erdvė. Paradoksalu, bet miestas iš simbolinio mąstymo erdvės, estetinio miesto kūno ir kultūros atminties gyvojo lauko šiandien virsta atminties karų vieta.

Plačiau apie visa tai išgirsite filosofo, idėjų istoriko, akademiko, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto mokslo prorektoriaus Leonido  Donskio paskaitoje.

Red. Gailutė Jankauskienė.

„Radijo paskaitos“ – sausio 27 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama sausio 28 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir sausio 31 d. 14.03 val. LRT KLASIKOS programoje.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...