captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – šiuolaikinio meno kūrėjas Dainius Liškevičius

„Vietinis šiuolaikinio meno kontekstas gana įvairus, bet kartais būna labai liūdna ir nyku. Tarsi susidaro toks uždaras kūrybos ratas – tas menas menui : atrodo, kad menininkai kuria sau, pasigendu kultūros vartojimo“, – sako šiuolaikinio meno kūrėjas Dainius Liškevičius.
Šiuolaikinio meno kūrėjas Dainius Liškevičius.
Šiuolaikinio meno kūrėjas Dainius Liškevičius.

„Vietinis šiuolaikinio meno kontekstas gana įvairus, bet kartais būna labai liūdna ir nyku. Tarsi susidaro toks uždaras kūrybos ratas – tas menas menui: atrodo, kad menininkai kuria sau, pasigendu kultūros vartojimo“, – sako šiuolaikinio meno kūrėjas Dainius Liškevičius, kurio kūrinys „Muziejus“ šiemet  atstovaus Lietuvai tarptautinėje Venecijos bienalėje.

„Man pačiai patinka knistis praeityje – tarpukario nepriklausomos Lietuvos archyvuose, senuose kalendoriuose, laikraščiuose... Ir jei ta medžiaga įdomi, norisi pasidalinti su kitais, tai ir padariau”, – sako rašytoja Agnė Žagrakalytė, kurios romanas „Eigulio duktė: byla F 117” dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Pajutau, jog scena tapo labai hierarchiška vieta, į kurią tempiame tai, kas yra prasmingiausia bei aktualiausia. Noras scenoje matyti tik reikšmingus dalykus, stovėti ant prasmingų koturnų, ją paverčia apskritai nepatrauklia. Teatras iš esmės veikia kaip tam tikrus visuomeninius poreikius aptarnaujanti institucija, o aš manau, kad teatras visų pirma yra meno nuosavybė. Tad šiuo spektakliu grįžtu į tyro meno erdvę“, – sako režisierius Oskaras Koršunovas, pastatęs spektaklį „Jelizaveta Bam“ pagal Daniilo Charmso kūrinį.

„Europos politikos tikrąsias realybes puikiai atspindi „Eurovizijos“ dainų konkursas, į kurį senųjų ES šalių atstovai patenka be atrankos, o visi kiti turi įveikti atrankos turus. Taip yra ir su bet kokiu klubu – tie, kas jį įkūrė, jaučiasi tikresniais nariais už tuos, kurie prie jo prisijungė vėliau. Kažkokios šalys lieka europietiškos nepaisant to, kas ten vyksta, o mes – visi kiti, nauji – esam įtartini. Kita vertus, nereikia dėl šito įsižeisti. Verčiau suvokti savo europietiškumą esant čia, ne vien tarptautiniam lygmeny, ir įgyvendinti tą europietiškumą savo kasdienėje praktikoje", – apie europietišką tapatybę ir tai, kas Europą vienija ir kas įkvepia euroskeptikus, pokalbis su rašytoju, Talino ir Helsinkio universiteto prof. Reinu Raudu.

Kokį pėdsaką lagerių, kalėjimų ar kitų sovietmečio baudžiamųjų institucijų kultūra paliko mūsų sąmonėje? Ar šiandien Lietuvoje dar matyti šių patirčių pėdsakai? Tęsdama mokslininkų diskusijas komentare klausia kultūros istorikė dr. Violeta Davoliūtė. 

Mažos šalies kinas turi savų privalumų ir savų trūkumų. Taip, galime skirti kur kas mažiau lėšų filmų kūrimui, tačiau, jeigu yra panašios kokybės mažos ir didelės valstybės filmai, gali būti, kad lengviau į tarptautinį festivalį pateks pirmasis“, – kino pasaulio subtilybes aiškina „Kino ruporu“ už kino sklaidą įvertinta prodiuserė Marija Razgutė.

Na, o ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pakviesime į susitikimą su šiuolaikinio meno kūrėju Dainiumi Liškevičiumi, kurio parodą „Labyrinthus“ šiuo metu galima pamatyti Vilniaus šiuolaikinio meno centre.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 24 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 25 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close