captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas aktorius Regimantas Adomaitis

„Visą sąmoningą gyvenimą aš svajojau apie teatrą. Tai buvo mano svajonė. Ir man tiesiog pasisiekė, kad mane priėmė į konservatoriją, į teatrines studijas, kad paskui priėmė į teatrą, kad pakliuvau į rankas tokių režisierių, kaip Žalakevičius, Vancevičius...“
Aktorius Regimantas Adomaitis.
Aktorius Regimantas Adomaitis.

„Visą sąmoningą gyvenimą aš svajojau apie teatrą. Tai buvo mano svajonė. Ir man tiesiog pasisiekė, kad mane priėmė į konservatoriją, į teatrines studijas, kad paskui priėmė į teatrą, kad pakliuvau į rankas tokių režisierių, kaip Žalakevičius, Vancevičius...“ – pasakoja 2014 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Regimantas Adomaitis, apdovanojimu įvertintas už legendinius vaidmenis teatre ir kine.

Šių metų Lietuvos kultūros sostine tapęs Žagarės miestelis pasirengęs pristatyti Šiaurės Lietuvos, buvusios žiemgalių žemės, kultūrą, vieno seniausių Lietuvos miestų istorijos ir kultūros paveldą bei turtingą šiandienos kultūros panoramą. Pasak idėjos iniciatoriaus Žagarės regioninio parko direktoriaus Mindaugo Balčiūno, „čia veikia aktyvus kultūros centras, gimnazija, renginių šį pusmetį tikrai netrūks, o Vyšnių festivalis bus kulminacinis keletą dienų trunkantis renginys“.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“ ir „Literatūra ir menas“.

„Jaunimas nepažįsta Lietuvos žmonių. Kai sakau, kad čia Eduardas Mieželaitis, klausia: kas jis buvo? Matyt kažkokių spragų yra. Jau nekalbu apie Vytautą Kazimierą Jonyną. Jį pažįsta tik seni žmonės arba dailininkai“, – sako ilgametis kino ir televizijos operatorius, fotografas Eugenijus Macius, uostamiestyje atidaręs jubiliejinę  fotografijų parodą „Laikas ir žmonės“.

„Visą sąmoningą gyvenimą aš svajojau apie teatrą. Tai buvo mano svajonė. Ir man tiesiog pasisiekė, kad mane priėmė į konservatoriją, į teatrines studijas, kad paskui priėmė į teatrą, kad pakliuvau į rankas tokių režisierių, kaip Žalakevičius, Vancevičius...“ – pasakoja 2014 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Regimantas Adomaitis, apdovanojimu įvertintas už legendinius vaidmenis teatre ir kine. „Visi vaidmenys buvo eiliniai darbo etapai. Legendinio – nei vieno“, – kuklinasi aktorius. Pokalbis su R. Adomaičiu apie išsipildžiusią svajonę – aktorystę ir mylimiausius vaidmenis.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ sausio 23 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...