captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dokumentinio kino režisierius Viktoras Kosakovskis

„Filmų yra tiesiog perdaug. Kaip perdaug literatūros, perdaug muzikos... Mes permaitinome žmones kvailystėmis. Todėl aš įsitikinęs, jei filmuoti – tai turėtų būti kažkas absoliučiai nepaprasto“, – teigia rusų dokumentininkas Viktoras Kosakovskis.  
Dokumentinio kino režisierius Viktoras Kosakovskis.
Dokumentinio kino režisierius Viktoras Kosakovskis.

Filmų yra tiesiog perdaug. Kaip perdaug literatūros, perdaug muzikos... Mes permaitinome žmones kvailystėmis. Todėl aš įsitikinęs, jei filmuoti – tai turėtų būti kažkas absoliučiai nepaprasto“, – teigia rusų dokumentininkas Viktoras Kosakovskis.

„Šiuolaikinį šokį palyginčiau su mada. Šiandien nėra vienos vyraujančios mados krypties, šiuolaikinį šokį taip pat geriausiai apibūdina sąvoka „įvairovė“. Choreografai jungia sunkiai suderinamus teatro, performanso, cirko ir kitų sferų elementus“, – sako tarptautinio šokio festivalio „Aura“ direktorė Birutė Letukaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Iš visos Lietuvos“: „Išleisdami paauksuotą medalį norime priminti visuomenei, kad Maironis – romantizmo epochos žmogus. Todėl kurdami medalio dizainą, norėjome pabrėžti romantiškąją poeto pusę“, – apie Maironio 150-osioms gimimo metinėms skirtą mažosios plastikos kūrinį pasakoja „Monetų namų“ atstovė Ieva Galiauskienė.

„Aš stengiuosi nefilmuoti. Kankinuosi, nes, deja, kasdien turiu vis naują idėją. Verčiu save nedaryti to, nes nemanau, kad reikia kurti filmus. Jų yra tiesiog perdaug. Kaip perdaug literatūros, perdaug muzikos... Mes permaitinome žmones kvailystėmis. Todėl aš įsitikinęs, jei filmuoti – tai turėtų būti kažkas absoliučiai nepaprasto. Tiesiog filmas įprastu mums suvokimu manau, neturi prasmės“, – teigia vienas įdomiausių pasaulio dokumentininkų Viktoras Kosakovskis. Apie laimę kurti, galią pastebėti ir suteikti žiūrovui jausmų, kurių jis niekada neišgyveno, kalba VDFF’12 svečias.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 26 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close