captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Eimutis Valentinas Sventickas

„Kad ši premija ką nors mano gyvenime ir veikloje galėtų pakleisti, nemanau. Į literatūrą esu atėjęs seniai. Ir apsisprendęs, ir atsidavęs. Kas čia jau iš esmės galėtų keistis, gauni premiją ar negauni? Darai, kas lemta ar kad jauti kam pareigą, ir tiek.“
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Eimutis Valentinas Sventickas. Juditos Grigelytės nuotr.
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Eimutis Valentinas Sventickas. Juditos Grigelytės nuotr.

„Kad ši premija ką nors mano gyvenime ir veikloje galėtų pakleisti, nemanau. Į literatūrą esu atėjęs seniai. Ir apsisprendęs, ir atsidavęs. Kas čia jau iš esmės galėtų keistis, gauni premiją ar negauni? Darai, kas lemta ar kad jauti kam pareigą, ir tiek“, – sako rašytojas ir literatūros kritikas Eimutis Valentinas Sventickas, garbingu apdovanojimu įvertintas už aktyvų šiuolaikinio literatūros proceso formavimą ir kritinį vertinimą.

„Pajutau, jog scena tapo labai hierarchiška vieta, į kurią tempiame tai, kas yra prasmingiausia bei aktualiausia. Noras scenoje matyti tik reikšmingus dalykus, stovėti ant prasmingų koturnų ir kalbėti apie tai, kas svarbu visiems, ją paverčia apskritai nebepatrauklia. Ką jau bekalbėti apie tokią medžiagą kaip Charmsas. Todėl kartu su prasivėrusia charmsiška ontologine bedugne pasislinkome kažkur po. Tokie žodžiai, kaip postdrama ar pasąmonė sufleruoja, jog turime eiti į erdvę, esančią po respektabilia erdve", – apie naujausią spektaklį „Jelizaveta Bam“, pastatytą pagal Daniilo Charmso kūrinį, kalba režisierius Oskaras Koršunovas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje naujienos iš operų pasaulio Berlyne ir Bazelyje.

„Kritiko laikysena lyginant su poetu yra antrinė: kritikas gali dalyvauti literatūros procese, bet negali to proceso keisti“, – įsitikinęs 2014 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Eimutis Valentinas Sventickas, garbingu apdovanojimu įvertintas už aktyvų šiuolaikinio literatūros proceso formavimą ir kritinį vertinimą. Studijoje pokalbis su laureatu apie gyvenimą ir darbą literatūroje bei apie visuomeninę veiklą.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 22 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close